«Наш край» підтримує екологічне відродження Святогір’я

22.09.17

Науково-практична конференція «Сучасний стан та охорона природних комплексів в басейні річки Сіверський Донець», присвячена 20-річчю Національного природнього парку «Святі Гори», відбулась у Святогірську.

У заході взяв участь голова Донецької обласної організації «Нашого краю», експерт Всеукраїнської екологічної ліги Сергій Третьяков.

У своєму виступі він наголосив на актуальності формування природно-заповідного фонду, як складової частини сталого розвитку території регіону.

«Розвиток регіону передбачає збалансований розвиток суб’єктів життєдіяльності людини та екологічної мережі. Необхідно терміново вибудовувати програму збереження і розвитку природно-заповідного фонду всього басейну Сіверського Донця та міста Святогірська. Національний природний парк «Святі гори» повинен стати його перлиною. Важливо завершити роботу над «Проектом організації парку», інвестувати кошти в його реалізацію. Також необхідно звернути увагу на науково-просвітницьку роботу: створити «Будинок природи» і мережу екологічних стежок, збільшити масштаби випуску науково-інформаційної літератури», – наголосив Сергій Тертьяков.

Учасники конференції презентували десятки проектів, пов’язаних із збереженням і розвитком природи регіону.

Серед запропонованих напрямків роботи: збільшення площі природно-заповідного фонду, збереження багатовікових насаджень дуба від впливу кліматичних змін, підтримку екологічних комплексів і унікального видового різноманіття рослинного і тваринного світу Святогір’я.

Результатом заходу стала резолюція по формуванню екологічної мережі Донецького краю.