«Наш край»: Підтримка українських медпрацівників – це питання національної безпеки

12.08.21photo 2021 05 26 15 40 53 - «Наш край»: Підтримка українських медпрацівників – це питання національної безпеки

Попри попередження ВООЗ про загрозу третьої хвилі пандемії уже за кілька тижнів, українське міністерство охорони здоров’я продовжує провалювати протиепідемічні заходи на всіх фронтах. Про це заявив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.

«Інфекційним лікарням продовжують затримувати «ковідні виплати», призначені для лікування хворих на коронавірус, та оплату медичним працівникам. Інфекціоністи з різних областей України повідомляють, що лікарні не отримали «ковідні пакети» за травень та за червень. На тлі наступної хвилі коронавірусу і нового штаму Дельта відділення ризикують залишитися без медичного персоналу», — заявив Сергій Шахов.

Нардеп повідомив, що 30 медиків з двох відділень Волинської обласної інфекційної лікарні звільнять через брак коштів. А у Миколаєві взагалі влаштували поліцейський терор головному лікареві обласної інфекційної лікарні, Світлані Федоровій.

«Обшуки в її кабінеті тривали 18 годин. У весь цей час лікар не могла працювати, їй не дозволили навіть провести обхід в реанімації. Обурює, що звинувачення, через які, власне, влаштували обшук стосуються нарахування ковідних надбавок працівникам лікарні: лікарям та технічному персоналу», — заявив Сергій Шахов.

«Наш край» вимагає від міністра внутрішніх справ втрутитися у ситуацію навколо Миколаївської інфекційної лікарні та припинити тероризувати одного із найкращих інфекціоністів країни. А міністру охорони здоров’я слід сконцентрувати зусилля на збереженні кадрового потенціалу вітчизняної медицини. Підтримка українських медиків – це питання національної безпеки.

Нагадаємо, що станом на початок серпня, в Україні повністю вакциновано 2,4 млн громадян або лише 5,7% від усього населення країни. Цей показник майже в 3 рази нижчий, ніж у середньому у світі – 15,3%.

Для порівняння: станом на 5 серпня 2021 року в Угорщині повністю вакциновано 56,7% населення, Німеччині – 53,7%, Чехії – 47,2%, Польщі – 46,9%, Туреччині – 33,5%, Росії – 18,5%, Молдові – 13,1%, Білорусі – 9,1%.