«Наш край» підтримав у Снігурівській ТГ довгостроковий проект щодо відновлення вуличного освітлення з використанням сонячної енергії

29.10.2129 10 nykolaev - «Наш край» підтримав у Снігурівській ТГ довгостроковий проект щодо відновлення вуличного освітлення з використанням сонячної енергії

За підтримки партії «Наш край» у Снігурівській територіальній громаді стартував довгостроковий проект відновлення вуличного освітлення з використанням сонячної енергії. Про це розповів ініціатор проекту, депутат Снігурівської міської ради об’єднаної громади Олександр Кожанов.

 

«Наша мета — об’єднати людей навколо спільної потрібної справи, разом дбати про рідний край і розпочинати цей шлях зі свого будинку, вулиці, громади. Вуличне освітлення – це насамперед безпека. Скоро зима, дні стають коротшими, повертаєшся з роботи чи йдеш у магазин — хоч очі виймай. І це я не говорю вже про наших дітей, які збираються біля двору поспілкуватися, погратись. Темінь довкола. Тому коли ми звернулися до людей із пропозицією вирішити спільно це питання — підтримка була однозначною», — повідомляв депутат.

Олександр Кожанов розповідає, що першою стала вулиця Пилипа Орлика. Тут задіяно 5 автономних LED-ліхтарів, які не живляться від централізованої системи електропостачання, а мають сонячні батареї, які накопичують енергію, що дає економію місцевому бюджету.

«Перші 5 ліхтарів ми встановили у старій частині міста, що на вулиці Пилипа Орлика. По-перше, це мій округ і проблема тут із освітленням давня. Багато пенсіонерів після заходу сонця і на вулицю не виходять, бо нічого не видно. Дуже важливо, що освітлення є повністю автономним і не вимагає підключення до загальної системи електропостачання. Такі ліхтарі, крім освітлення, дають ще й економію місцевому бюджету. Цей аспект теж важливий, враховуючи вартість електроенергії. У планах, на прикладі цього проекту, створити абсолютно автономну та економну мережу вуличного освітлення у всій громаді, у кожному селі», — коментує Олександр Кожанов.

Депутат повідомив, що у рамках проекту буде встановлено 7 ліхтарів. Ще два ліхтарі будуть розміщені на вулиці Суворова.

«Прибрали вулицю та двір, висадили дерева, залишилося запалити ліхтарі. Красиво, чисто та ясно. А найголовніше, що все зроблено власноруч. Хтось може сказати, що сім ліхтарів для великої громади — це ні про що. Я скажу, що 7 ліхтарів не за рахунок бюджету, це дуже багато і це гарний приклад того, як можна об’єднати людей та заощадити гроші громади, використовуючи сучасні технології», — наголосив депутат.