«Наш край»: переселенці повинні мати право голосувати на місцевих виборах, а не там, де прописані

29.11.18MVF TREBUET OT UKRAINY SOZDAT ANTIKORRUPTSIONNYJ SUD 41 500x335 - «Наш край»: переселенці повинні мати право голосувати на місцевих виборах, а не там, де прописані

Депутати партії «Наш край» підтримали ініціативу за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах і вибирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання. Про це повідомляє регіональна прес-служба партії.

Більшістю голосів, під час сесії Харківської міської ради, було вирішено відправити відповідне звернення до голови Верховної Ради Андрію Парубію, йдеться в повідомленні.

«Близько 4% українських виборців, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, четвертий рік не можуть скористатися одним з базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Внутрішньо переміщені особи, які є новими членами наших територіальних громад, не можуть голосувати на місцевих виборах і вибирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання», – йдеться у зверненні.

У документі наголошується, що для вирішення цієї проблеми 27 березня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований проект Закону №6240 «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і інших мобільних всередині країни громадян). У зв’язку з цим Харківська міськрада закликав парламент невідкладно розглянути цей законопроект.

«Люди вже який рік проживають в Харкові і області, працюють тут, їхні діти вчаться в харківських школах та ВУЗах. Багато придбали тут житло, відкрили свій бізнес або підприємство. Переселенці – це не вчорашня тема, вони живуть тут уже не менше чотирьох-п’яти років і вони повинні мати право обирати органи місцевого самоврядування нарівні з іншими жителями міста, села чи селища», – зазначили депутати партії «Наш край».

У зверненні наголошується, що на сьогоднішній день, в місті Харкові на обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення складаються 87,2 тис. внутрішньо переміщених осіб, в тому числі 13,4 тис. дітей.