«Наш край»: некомпетентність уряду залишила Україну без якісного хліба

20.01.22shahov - «Наш край»: некомпетентність уряду залишила Україну без якісного хліба

Саме некомпетентність уряду призвела до того, що у 2022 році ми можемо їсти не тільки дорогий хліб, але й не найкращої якості. Про це заявив співголова партії «Наш край» Сергій Шахов.

«Вже сьогодні пекарі заявляють про катастрофічний дефіцит борошна в країні.  Головна причина – через підвищення ціни пшениці на світовому ринку більша частина зібраного урожаю пішла на експорт. Закордон ми продали зерно першого і другого класу, а собі залишили фураж, який раніше йшов на корм скоту, а тепер, вірогідно, піде на виробництво борошна», – підкреслив Шахов.

Цього року Україна зібрала рекордний урожай, але через погодні умови якість пшениці – низька. Менше половини зібраного підходить для виробництва борошна першого та другого класу. І саме його ми продали закордон, залишивши в країні менше зерна, ніж потрібно українцям. Тепер експерти стверджують, що нам доведеться імпортувати борошно, виготовлене з української пшениці, з Туреччини.

«До такої ситуації призвела некомпетентність діючого уряду, який не врегулював, яке саме і в яких об’ємах зерно продається. Така «робота» загрожує національній безпеці країни. Партія «Наш край» вимагає від уряду запровадити кількісний та якісний облік зерна, а також взяти на контроль експорт зерна, як продукту, який має стратегічне значення. До цього питання треба підходити виважено, а не пускати його на самоплив, як це відбувається зараз», – заявив Шахов. Він додав, що зараз терміново необхідно задіяти Державний резерв для формування необхідних запасів зерна для внутрішніх потреб та згладжування цінових шоків.