«Наш Край» надихнув на зміни у Ніжині

08.10.15

В одному з кафе Ніжина зібралося 60 небайдужих ніжинців – підприємці, викладачі університету, держслужбовці, громадські активісти. За допомогою психолога та бізнес-тренера «НАШОГО КРАЮ» організували та провели тренінг для спільних рішень «Ніжин – 2025».

Активісти Ніжина визначалися, яким місто буде через десять років. Його бачать туристично привабливим, з активними підприємцями та громадськими організаціями, розвинутим велосипедним рухом, містом, зручним як для старшого покоління, так для молодих родин з дітьми.

«Кожне місто хоче розповісти про своє теперішнє, про минуле. Ніжин особливий історико-літературними традиціями. Тут багато чого пов’язано з Гоголем. Згадували і знамениті ніжинські огірки», – розповідає бізнес-тренер Надія Копаниця.

Ніжинці визначилися, що місцевій владі не вистачає професіоналізму. Якщо є якісь суспільні заходи, то вони проводяться за інерцією, а не за ініціативою і потребою громади. Активні громадяни роз’єднані, немає лідера.

«Жителі Ніжина скучили за громадянською активністю, а самі учасники тренінгу аж горіли ідеями», – ділиться Копаниця.

Дівчата запропонували створити єдиний історико-туристичний центр міста, розробити унікальну екскурсію «Літературний Гоголь». Колишні викладачі вишу хочуть організувати центри для занять з дітьми.

Вирішили найближчим часом розробити чітко датовані проекти комітету підприємців, центрів дитячої творчості та туристичного центру, майстер-класу з вирощування та консервування «Ніжинський огірок», написання грантових проектів тощо.

«Сьогодні у нас створилася молода і міцна команда, яка багато може зробити, – поділився учасник.

Подібні тренінги «НАШ КРАЙ» проводить і в інших районних центрах Чернігівщини.