«Наш край» на Ніжинщині відстоює доступність медичних послуг у селах

27.03.19

Депутати політичної партії «Наш край» у Ніжинській районній раді відстоюють доступність і збереження якості медичних послуг у сільській місцевості. Про це наголосила під час засідання районної ради депутат райради від «Нашого краю» Віра Семеряко.

За її словами, медична реформа у сільській місцевості суттєво відрізняється від міста, йдеться, насамперед, про меншу кількість пацієнтів, з якими може укласти декларації лікар (з іншого боку, пацієнти через брак кадрів позбавлені можливості вибору лікарів, як у місті). Крім того, лікарям у сільській місцевості потрібно утримувати ФАП, хоча, за реформою, мають бути пункти здоров’я. В окремих громадах ці витрати бере місцева влада, проте у більшості випадків витрати стосуються лікарів.

«У селах проживають люди старшого віку, і вони потребують значно більшої уваги та частіших звернень за медичною допомогою, тому і кошти на пацієнта у сільській місцевості мають бути більшими, порівняно з містом», – пояснила Віра Семеряко, яка працює лікарем Галицької амбулаторії у Ніжинському районі.

Вона переконана, що у сільській місцевості, впроваджуючи медичну реформу, критерії оплати лікарів мають бути іншими та враховувати територіальну специфіку. Приміром, Чернігівщина має значну площу і дуже низьку щільність населення у сільській місцевості, а це позначається на доступності медичних послуг.