“Наш край” на Чернігівщині звернувся до суду щодо незаконної передачі в оренду комунального підприємства

21.02.19

Керівник фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник та ще четверо її колег з інших політичних сил звернулися до Чернігівського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення облради щодо незаконної передачі в оренду комунального підприємства “Ліки України”. Про це повідомляє регіональна прес-служба партії.

Зокрема, йдеться про рішення «Про внесення змін до Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду» та «Про затвердження Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради у новій редакції», що дозволили без-будь яких обговорень керівнику управління фонду комунального майна облради провести реорганізацію комунального підприємства «Ліки України».

За словами Ольги Чередник, на сьогодні КП «Ліки України» фактично передано в оренду однойменному ТОВ «Ліки України».

«В засновниках є не тільки трудовий колектив, а й два товариства. Ще одне – із незрозумілими засновниками в офшорі Белізу. Тобто, ми розуміємо, що фактично відбулася приватизація комунального підприємства. Я вважаю, що таке питання повинне вирішуватися не одноосібно очільником комунального підприємства, а депутатами обласної ради на сесії», – пояснила депутат.

Ольга Чередник також повідомила, що питання про передачу комунального підприємства в оренду мало б розглядатися на засіданні обласної ради, а не вирішуватися керівником управління. На її думку, відбулося порушення законодавства про місцеве самоврядування.

«Наразі розпочалася процедура ліквідації комунального підприємства без фактичного рішення власника. Сподіваємося, що правоохоронні органи теж відреагують на цю ситуацію та дадуть належну правову оцінку», – підсумувала депутат обласної ради.

Довідка: комунальне підприємство «Ліки України» створене у 1999 році при Чернігівській обласній раді. На сьогодні мережа має підрозділи у майже всіх районах області і зараз налічує 52 аптеки, 61 аптечний пункт та аптечний склад. Загалом – 114 закладів. Минулого тижня – 11 лютого – цілісний майновий комплекс комунального підприємства вартістю понад 82 млн гривень, за рішенням керівника управління фонду комунального майна обласної ради, передано в оренду приватному однойменному ТОВ «Ліки України». Товариство засновано чотири місяці тому.