“Наш край” на Чернігівщині вимагає передати лісгоспи Чернігівщини у власність ОТГ

21.03.18

Земельними ділянками лісового фонду та лісами, які знаходяться у межах об’єднаних територіальних громад повинні розпоряджатись ОТГ. Про це заявила керівник фракції “Наш край” у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник.

За її словами, у постійному користуванні комунального підприємства “Чернігівоблаголіс” перебувають земельні ділянки лісового фонду та ліси, які знаходяться фактично у межах створених об’єднаних територіальних громад, а тому цими землями повинні розпоряджатись ОТГ.

«Зараз покладено початок земельній децентралізації. Якщо громади можуть розпоряджатися землями, то чому вони не можуть розпоряджатися природними ресурсами, які знаходяться чи ростуть на цих землях? І для цього потрібна лише політична воля депутатів обласної ради та керівництва області», – зазначила вона.

Також вона додала, що депутати кількох ОТГ за ініціативою «Нашого краю» вже звернулися до обласної ради щодо передачі комунальних лісгоспів у власність громад.

“Якщо депутати хочуть рухатися в напрямку розширення повноважень ОТГ, та сформувати дохідну частину бюджетів для їх нормального розвитку, обов’язково повинні підтримати ці ініціативи», – наголосила Ольга Чередник.

Як відомо, 20 березня у Чернігівському районі депутати від політичної партії «Наш край» під час сесії підтримали питання передачі лісгоспів у власність об’єднаних територіальних громад.

У 2016 році звернулися до облради щодо передачі лісгоспів у власність громад депутати Батуринської та Носівської ОТГ. Цього року до Чернігівської обласної ради вже звернулися чи готують такі звернення депутати Ічнянської, Менської міських рад ОТГ, Сосницької селищної ради ОТГ. Ініціатором цих звернень виступають депутати від партії «Наш край».