«НАШ КРАЙ» на Чернігівщині – в авангарді децентралізації

06.10.15

Процес об’єднання територіальних громад на Чернігівщині, за оцінками фахівців, розпочато доволі вдало: п’ять новоутворених громад – Парафіївська, Кіптівська, Деснянська, Вертіївська та Макіївська – вже готуються до місцевих виборів 25 жовтня

Процес, який два місяці тому був досить проблемним, приніс позитивні результати. Так вважає Кіптівський сільський голова Володимир Кучма, який очолює територіальну громаду уже півтора десятиліття і нині представляє команду політичної партії «НАШ КРАЙ» на місцевих виборах.

«Тяжко було переконувати людей, ми вже за ці часи зневірилися, зачерствіли і ставимося з недовірою до усього нового, – розповів Володимир Кучма на засіданні «круглого столу» «Спроможні громади – сильна держава». – Однак керівники територіальних громад все ж вирішили піти експериментальним шляхом об’єднання. Розуміли, що це все нове, невідоме, але комусь все одно треба було розпочинати. І пояснювати громаді переваги цього процесу.

Найбільшу лепту, за словами Володимира Кучми, в об’єднання громади внесла Ірина Грозенко – виконавчий директор регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, яка балотується в обласну раду від партії «НАШ КРАЙ». Саме вона з почуттям повної відповідальності, усвідомлюючи необхідність створення громад, взяла справу у свої руки. «Перша частина об’єднання наближається до логічного завершення, але попереду вибори. І ось тут, насамперед, нам треба ще пройти цей Рубікон, бо ми не знаємо, хто з нас залишиться. Той, хто розпочинав, – це одна справа, а хто далі поведе громади, яким шляхом – це інше питання. Я думаю, що навіть якщо ніхто з нас і не стане керівником об’єднаної громади, все одно треба допомогти, адже це не доля однієї людини, це доля багатьох людей, які повірили нам, – переконаний Володимир Кучма».

Він також вважає, що ті села, які не захотіли приєднуватися, з часом зрозуміють переваги об’єднання – і у фінансовому плані, і у розбудові соціальної інфраструктури села, і у багато чому іншому.

Незважаючи на значну кількість проблем, Кіптівський сільський голова налаштований досить оптимістично і готовий взяти на себе усю відповідальність за розвиток громади.

«Я розумію, що попереду у нас важка робота і невизначеність. Але так само ми не знали, з чого розпочинати об’єднання. Однак провели його, і думаю, що решту необхідних справ ми зробимо», – зазначив Володимир Кучма.