«Наш край» на Чернігівщині пропонує механізм збільшення прибутку від продажу деревини та поповнення бюджету області

03.12.21lis cherngiv - «Наш край» на Чернігівщині пропонує механізм збільшення прибутку від продажу деревини та поповнення бюджету області

КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради має можливість значно збільшити прибуток, якщо реалізовуватиме деревину шляхом аукціону, а не за договорами, як продає зараз. Недоотримана підприємством сума сягає більш ніж 183 млн гривень за 10 місяців поточного року і з цих коштів нічого не отримали бюджети області та громад, а 100% доходів залишаються всередині підприємства.

На сьомій сесії Чернігівської облради депутати від «Нашого краю» порушили цю проблему. З метою мінімізації корупціогенних факторів у галузі ринку деревини та поповнення бюджету, відповідний проєкт рішення на розгляд сесії вніс депутат Чернігівської обласної ради Ігор Романенко.

«Наша мета насамперед – це збільшення надходжень до бюджетів області та громад. Відповідно до нашого проєкту, сума відрахувань до обласного бюджету становитиме 50% від їхнього чистого прибутку. Відкриті торги сприятимуть зниженню рівня корупції, адже проходитимуть через електронну торгову систему «Prozorro. Продажі». А також аукціони допоможуть підприємству збільшити прибуток, адже ціни на деревину формуватимуться значно вищі, ніж вони встановлюються зараз за договорами», – пояснив ініціатор проєкту, депутат Чернігівської обласної ради Ігор Романенко.

На сьогодні є нормативно-правові акти, які регулюють проведення аукціонів, на підставі чого КП «Чернігівоблагроліс» може реалізувати продукцію. Порядок проведення аукціонів затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1178. При цьому соціально важливі закупівлі лісу не будуть іти через аукціон. Тобто відповідно до проєкту «Нашого краю» громадяни та соціальні заклади зможуть придбати необхідну кількість дров для опалення за пільговими цінами.

Чому проти цього проєкту рішення проголосували 13 депутатів «Рідного дому», 5 – «Радикальної партії О. Ляшка», 5 – «ОПЗЖ» та 4 депутати партії «Слуга народу»? Питання риторичне.