“Наш край” на Чернігівщині готовий впроваджувати бюджет участі

16.06.17

Як розподіляти бюджетні кошти з залученням місцевих мешканців навчались активісти та депутати “Нашого краю” Козелецької та Кіптівської ОТГ на семінарі “Участь суспільства у прийнятті рішень у громадах”. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської організації “Нашого краю”.

За підтримки та організації Фонду міжнародної солідарності (Польща), Асоціації ОТГ та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представники чотирьох громад з Чернігівщини та однієї з Київської області навчались, як формувати бюджет участі.

Експерти Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ ознайомили представників громад з бюджетом участі, що передбачає залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету.

Певний відсоток бюджету або фіксована сума витрачається на проекти громадян, які можуть стосуватися благоустрою територій, проведення культурно-мистецьких заходів, вирішення соціальних питань тощо. У такий спосіб налагоджується дієвий діалог влади та громадськості.

За словами керівника відділу освіти Кіптівської ОТГ Станіслава Пузирного, громада зацікавлена у залученні місцевих жителів до вирішення питань громади.

“Торік у Кіптівській ОТГ реалізували проект щодо громадських консультацій, його продовженням може бути саме бюджет участі”, – зазначив Станіслав Пузирний.

Під час теоретичних і практичних занять учасники семінару отримали детальну інформацію про підготовку проектів місцевого розвитку та ефективну співпрацю із Мінрегіонбудом.

За словами депутата Козелецької міської ради від “Нашого краю” Володимира Кашпура, впровадження бюджету участі дасть можливість жителям громади реалізувати свої ідеї.

“Такі семінари є корисними для депутатів, особливо тих, хто обраний уперше. Впровадження такого бюджету є важливим для ОТГ, бо завдяки такій співпраці жителі громади можуть реалізувати свої ідеї, а влада – дізнатися про пріоритетні питання для людей у громаді”, – підсумував Володимир Кашпур.