“Наш край” на Черкащині закликає рятувати сільську медицину

07.02.18

Передбачити кошти для роботи центрів первинної медико-санітарної допомоги у селах Черкащини закликає депутатів обласної ради голова обласного осередку партії “Наш край” Анатолій Нужний. За його словами, ці кошти можна закласти у Програмі соціально-економічного розвитку області, яку буде затверджено 2 березня на сесії Черкаської обласної ради.

Він переконаний, сьогодні однією із найболючіших проблем на селі є отримання жителями медичної допомоги.

“Зазвичай для отримання медичної допомоги доводиться долати десятки кілометрів до райцентру, щоб здати аналізи, потрапити на прийом до терапевта або пройти лікувальні процедури. У багатьох селах ФАПи взагалі відсутні. А ті, що є — у жахливому стані: розташовані у приміщеннях, які давно потребують ремонту, ще з радянськими кушетками та медичними апаратами. Більше того, у ФАПах немає ваг, ростомірів, інгаляторів для дихання, сучасних тонометрів, холодильників для вакцин, тощо”, -зазначив Анатолій Нужний.

Він наголосив, найголовніше – у селах немає кому лікувати.

“Лікарі не хочуть їхати працювати в село — ніхто не забезпечив їм гідних умов та оплати праці! Тому ми звертаємося до депутатів Черкаської обласної ради з пропозицією передбачити у Програмі соціально-економічного розвитку кошти на придбання медичного обладнання, комп’ютерної техніки та на створення умов для проживання лікарів”, – переконаний Анатолій Нужний.

Він додав, для вирішення проблем функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги потрібно чималі кошти, тому пропозиції від “Нашого краю” надають заздалегідь.

“Наприклад, на ремонт та забезпечення ФАПів лише у Катеринопільському, Звенигородському і Тальнівському районах потрібно закласти від двох до чотирьох мільйонів гривень лише на першочергові, найболючіші потреби. Тому ми надаємо пропозиції заздалегідь, щоб депутати встигли їх розглянути на засіданні бюджетної комісії та винесли це питання на сесію 2 березня”, -підсумував Анатолій Нужний.