«Наш край» на Черкащині виступає за фінансування шкіл мистецтв з держбюджету

24.01.22cherkasy deczentralizacziya - «Наш край» на Черкащині виступає за фінансування шкіл мистецтв з держбюджету

Спеціалізовані освітні заклади – такі, як музичні школи, школи мистецтв, – що були позбавлені частини фінансування в результаті децентралізації, мають фінансуватись з державного бюджету. З такою пропозицією виступив керівник Черкаської обласної організації партії «Наш край» Анатолій Нужний.

За словами Анатолія Нужного, на сьогоднішній день фінансування таких навчальних закладів лягає на плечі бюджету тієї громади, якій фактично належить заклад. Але дуже часто це лягає непосильною ношею на бюджет громади й виливається у чималу заборгованість закладу.

При цьому голова партосередку розповів, що коли один з районів області розділився на дві громади, школа мистецтв залишилася в одній з них, відповідно і фінансується з її бюджету. Але ж навчання в закладі продовжують діти і з сусідньої громади, а це – додаткові 700 тис. грн на рік, які продовжують лягати на плечі громади, де розташована школа.

«Переконаний, що ця проблема актуальна по всій країні. Тому звертатимуся до наших народних депутатів з пропозицією неодмінно підняти це питання на рівні Верховної Ради України, Кабінету міністрів, профільних міністерств та комісій та знайти можливість перевести спеціалізовані заклади освіти – такі, як музичні школи та школи мистецтв, на повне державне фінансування!», – зазначив А. Нужний.

Керівник партії області занепокоєний тим, що рано чи пізно громади не зможуть фінансувати такі заклади і в результаті сільські та селищні громади залишаться без культурної та музичної освіти.

«До того ж не кожна школа в громадах може похвалитися кількістю учнів хоча б у сто осіб, а в нашому конкретному прикладі ми говоримо про школу, де навчається більше двохсот дітей! Тому, ми повинні зробити все, щоб вона працювала і мала належне фінансування. Наші діти, наше майбутнє покоління повинно мати можливість розвиватися всебічно, адже у кожної дитини – свої таланти, нахили, уподобання. І жодна громада не може брати на себе відповідальність і фінансувати щось одне: чи то спорт, чи кінотеатр, чи музичну школу!», – додав партієць.