«Наш край» долучився до міжнародного екологічного проекту

03.05.18

Ужгородський осередок «Нашого краю» взяв участь у роботі над проектом «Огляд та оновлення Національного плану виконання Стокгольмської Конвенції по стійких органічних забруднювачах». Про це повідомив керівник осередку Володимир Химинець.

За його словами, без вирішення нагальних екологічних проблем, наше сільське господарство та промисловість, не можуть розвиватися далі.

«Ми повинні розуміти, що без вирішення нагальних екологічних проблем, наше сільське господарство та промисловість, не можуть розвиватися далі. Тим більше, якщо ми говоримо про небезпечні хімікати, а таких у нашій країні, на жаль, дуже багато. Зараз ми робимо важливі кроки, щоб вирішити проблему, та на це потрібно немало часу», – зазначив Володимир Химинець.

Він наголосив, передусім учасники проекту оновлять базу даних експертів по небезпечних органічних забруднювачах, зроблять інвентаризацію цих речовин, яку передадуть до Секретаріату Конвенції.

“Також працюватимуть над створенням Національного координаційного механізму по оновленню Національного плану виконання міжнародних зобов’язань України щодо управління непридатними хімікатами”, -зазначив Володимир Химинець.

Він додав, що загальна вартість проекту -350 тисяч доларів.

“Втілити його в життя повинні до кінця 2019 року”, -підсумував Володимир Химинець.

Як відомо, організаторами проекту «Огляд та оновлення Національного плану виконання Стокгольмської Конвенції по стійких органічних забруднювачах» виступили – Міністерство екології та природних ресурсів України, Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та неурядова організація Green Cross (Швейцарія).