«Наш край»: Чергове підвищення тарифів на електроенергію – результат олігархічного лобі, що суперечить інтересам українців

17.05.21photo 2021 05 17 18 49 08 - «Наш край»: Чергове підвищення тарифів на електроенергію – результат олігархічного лобі, що суперечить інтересам українців

«Наш край» вимагає запровадити мораторій на підвищення тарифів на електроенергію та повернути пільги для населення. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

За його словами, уряд нав’язав українцям чергове подорожчання електроенергії, пояснюючи величезними боргами споживачів перед державними компаніями «Енерогоатом» та «Укргідроенерго». Втім, самі ці підприємства зазначають, що від зростання тарифів за «новими правилами» вони отримають мізерні додаткові надходження.

«Правила виписані таким чином, що найбільший зиск отримують власники енергетичний компаній олігархів. Відомо, що «Енергоатом» останні два квартали заявляє про свою прибутковість. Відтак, заяви уряду про необхідність підвищення тарифів – лицемірна брехня задля просування інтересів олігархів від енергетики», – заявив Сергій Шахов.

Більше того, як зазначають експерти, уряд штучно обмежує виробництво дешевої атомної та гідроенергетики в інтересах значно дорожчих вугільної та зеленої енергії, частка яких в енергетичному балансі країни непропорційно зростає щороку. Як відомо, саме ці два напрямки здебільшого контролюються олігархами.

«Політична партія«Наш край» наполягає на необхідності балансування ринку енергетики в інтересах українців. Передусім необхідно повернути пільговий тариф на перші 100 кВт•год. Окрім того, ми ініціюватимемо ухвалення рішення Верховною Радою, яке передбачає запровадження мораторію на подальше підвищення ціни на електроенергію для населення. Уряд зобов’язаний розробити та представити стратегію реструктуризації боргів у галузі електроенергетики, за рахунок збільшення прибутків державних виробників енергії», – наголосив Сергій Шахов.

Нагадаємо, напередодні травневих свят набрала чинності постанова уряду №439, яка передбачає подорожчання електроенергії для населення удвічі: з 1,68 до 2,6-4 грн за кіловат (залежно від області). Втім, експерти прогнозують поступове подорожчання: на першому етапі (з 1 липня) до 2,2-2,9 грн залежно від регіону країни. Цифра в платіжках зросте в середньому на 6%.