Нардеп від «Нашого краю» закликав миколаївців не боятися бути лобістами власного благополуччя

13.06.18IMG 6884 - Нардеп від «Нашого краю» закликав миколаївців не боятися бути лобістами власного благополуччя

Народний депутат від партії «Наш край» Сергій Шахов закликав миколаївців не боятися бути лобістами власного благополуччя і запевнив про готовність всіляко допомагати в цьому питанні. Про це він заявив під час візиту до Миколаєва, де депутату вдалося провести зустрічі з представниками медичної сфери, працівниками промислового підприємства і активом «Нашого краю».

У спілкуванні з медиками Сергій Шахов зазначив, що позиція «Нашого краю» не змінилася і партія як і раніше вимагає відставки в.о мінстра охорони здоров’я Уляни Супрун, яка не здатна в навести порядок у медичній галузі.

«Наш край» наполягає на звільненні Супрун. Як волонтер вона себе зарекомендувала, коли привезла на Майдан 25 тисяч аптечок. Ми готові їй дати 50 тисяч аптечок, лише б вона поїхала в свою Америку, до своїх дітей і закінчила гробити медицину і здоров’я українців », – сказав Сергій Шахов.

Нардеп переконаний, що реформа охорони здоров’я сьогодні, з вини Супрун, пішла неправильним шляхом. Замість показників ефективності медичної галузі і високого показника здоров’я українців, триває епідемія кору і туберкульозу.

«Якщо в минулому році було 2,5 тисячі хворих, то в цьому році вже є загиблі – померло 6 дітей, 2 дорослих, 15 тис. українців захворіли на кір. І хвороба продовжує поширюватися. Також поширюється епідемія туберкульозу в нашій країні і ніхто не може дати чіткої відповіді, яким чином ці епідемії зупинити. Також МОЗ досі не повідомило, чим отруїлися діти в школах Харківщини, Чернігівщини, Житомирщини та Миколаївщини. Діти лежать в лікарнях, в реанімаціях. І до сих пір МОЗ не дав відповідь, чим отруїлися наші діти», – сказав народний депутат.

Відповідаючи на питання медиків, які намагалися з’ясувати, якими даними оперує МОЗ і як воно визначило, що здоров’я одного українця коштує 300 гривень, і чи вистачить цих грошей на те, щоб поставили на ноги хворого, Сергій Шахов погодився, що це катастрофічно мала сума.

«Це мізерно мала сума. Ми всі знаємо, скільки сьогодні коштують ліки і як дорого обходиться українцям їх здоров’я. Але комусь і зовсім доведеться скрутно: 10 мільярдів гривень міністр Супрун не врахувала на первинну медичну допомогу для українців віку 19-38 років. Це допомога – 370 гривень на одну людину. «Наш край» вимагає призначити українського міністра охорони здоров’я», – підсумував народний депутат.

Крім цього, зазначив народний депутат, у країні недостатньо медичних кадрів, і цей показник добирається до позначки 45% -50%.

«Такі показники – це ще один цвях в кришку труни української медицини», – підсумував Сергій Шахов.