Нардеп Сергій Шахов пройшов тест на антитіла до COVED-19. Його кров підходить для лікування хворих у важкій формі

15.04.20

Нардеп Сергій Шахов пройшов тест на антитіла до COVED-19. Його кров підходить для лікування хворих у важкій формі.

Народний депутат України Сергій Шахов, який став першим парламентарієм, який переміг коронавірус, сьогодні пройшов тестування на наявність антитіл за допомогою української тест-системи НВК «Діапроф-Мед». Дослідження показало наявність високої кількості антитіл в крові Шахова, а значить, він не тільки виробив стійкий імунітет до вірусу, але і може стати донором для хворих у важкій формі.

«Для мене величезна честь бути одним з перших тестованих за допомогою нашої української тест-системи. Я завжди говорив, що саме українські вчені зможуть створити ліки від цієї хвороби. Упевнений, так і буде. Зі свого боку, я готовий допомагати всім чим зможу, як мінімум підтримкою в Парламенті і власною кров’ю», – сказав Сергій Шахов.

Кров парламентарія підходить для лікування тяжкохворих через переливання плазми, цей напрямок боротьби з коронавірусів вважається найперспективнішим в світі, а також для виділення антитіл з тим, щоб створити ліки.

«У найближчі дні я планую зробити тести на антитіла моїм дітям, які хворіли зі схожими симптомами ще в лютому. А також буду готовий здавати кров як донор, як тільки лабораторія буде готова її прийняти», – сказав Сергій Шахов.

На думку народного депутата, розробка українськими вченими тест-системи на антитіла може стати порятунком для нашої країни. Позитивний результат тесту фактично можна вважати квитком з карантину.

«Цей тест повинен стати доступним для кожного українця. Отримавши позитивний результат про наявність антитіл, людина може вийти з карантину і повернутися до нормального життя, а це врятує нашу економіку», – впевнений Шахов.

Як повідомлялося, оціночні випробування імуноферментних тест-систем на наявність антитіл до COVID-19 українського виробника НПК “Діапроф-Мед” визначили їх якісні показники на дуже високому рівні. Завтра перша партія, в обсязі 2500 тестів, вже буде поставлена ​​в лабораторії України.

Оціночні випробування тест-систем проводилися НМУ ім. Богомольця під керівництвом доктора медичних наук, професора Ольги Голубовської. Якісні показники імуноферментних тест-систем для визначення IgG – антитіл до COVID-19 склали: чутливість – 94,2%, специфічність – 98,4%. Таким чином, тести українського виробництва демонструють високу чутливість і точність. У той час, як вартість українського тесту в три з половиною рази дешевше, ніж іноземні аналоги.