Наповнити бюджет Чернігівщини можна за рахунок комунального майна, – «Наш край»

24.12.21muz - Наповнити бюджет Чернігівщини можна за рахунок комунального майна, - «Наш край»

Комунальне майно Чернігівської області повинно використовуватись ефективно і наповнювати обласний бюджет. Про це заявив депутат Чернігівської обласної ради від політичної партії «Наш край» Юрій Музика.

За його словами, на грудневій сесії питання розподілу орендної плати КП «Діловий центр» вчергове було винесене на розгляд – після того, як на минулій депутати не підтримали подібну пропозицію фракції «Наш край». Нині ж рішення, згідно з яким у 2022 році 50% з оренди майна цього підприємства буде перераховуватись до обласного бюджету, нарешті ухвалили.

«При створенні цієї ініціативи ми керувалися метою поповнити бюджет Чернігівщини. На сьогодні є недофінансовані галузі й у процесі виконання прийнятого кошторису надходження від «Ділового центру» допоможуть наповнити бюджет Чернігівської області», – пояснив Юрій Музика.

Як наголосив депутат, на сьогодні в Чернігівській області працюють підприємства, які можуть приносити прибуток, але не роблять цього. Одним із них є КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради.

«В оперативному управлінні «Ділового центру» наразі близько 30 тисяч м² здається в оренду. Із коштів, які установа з цього отримує, до бюджету області не перераховується нічого, при цьому абсолютно весь дохід підприємство залишає собі. І це не єдиний випадок. Комунальні підприємства, які можуть приносити прибуток області (КП «Діловий центр», КП «Чернігівоблагроліс»), наразі не сплачують жодної копійки з оренди та прибутку до обласного бюджету. Тому не дивно, що бюджет Чернігівщини на сьогодні дефіцитний, адже ресурси області не використовуються належним чином», – наголосив депутат.