На Житомирщині вшанували пам’ять жертв Копищанської трагедії

15.07.2115 07 zhytomyr - На Житомирщині вшанували пам'ять жертв Копищанської трагедії

На Олевщині Житомирської області мітингом-реквіємом вшанували пам’ять жертв Копищанської трагедії часів Другої світової війни. Участь у заході взяв голова фракції політичної партії «Наш край» у Олевській міській раді Сергій Вовк.

 

78 років минуло від одного з найстрашніших злочинів, скоєних нацистським окупаційним режимом.

На світанку 13 липня 1943 року в с. Копище загарбники влаштували каральну операцію «Фрау Хельга», метою якої було повне знищення жителів села. За один день живцем спалили 2887 людини, з них 1347 дітей віком до 12 років. Врятувались лише четверо дорослих та 46 дітей.

«Це величезна трагедія нашого краю, України та світу. Страждання, кров і сльози земляків не можуть бути забутими ні нами, ні прийдешніми поколіннями. Вічна пам’ять усім безневинним жертвам тієї страшної трагедії», – звернувся до земляків голова фракції політичної партії «Наш край» у Олевській міській раді Сергій Вовк.

 

На заході був присутній свідок тих подій, Федір Бовкун, якому на той час було лише сім років. Він зумів вижити в тих страшних подіях, але тоді життя хлопчика поділилося на «до» і «після». В той жахливий день він втратив маму, сестер та братів. Щороку, зі сльозами на очах та болем в серці, Федір Герасимович розповідає землякам жахіття, які запам’ятав на все життя.

Учасники мітингу вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.