На межі фінансової катастрофи можуть опинитися чотири ОТГ Чернігівщини, – депутатка облради

06.02.20

Уряд визнав спроможними 38 ОТГ, де перші вибори пройшли у грудні минулого року. На Чернігівщині до цього переліку потрапили тільки Сухополов’янська і Добрянська ОТГ.

За словами депутатки Чернігівської обласної ради від політичної партії «Наш край», директорки регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірини Грозенко, не увійшли до урядового переліку Киселівська (Чернігівський район), Понорницька (Коропський), Талалаївська (Ніжинський) ОТГ.

«Для цих громад нинішню ситуацію можна порівняти з катастрофою, бо їхні податки не залишатимуться на місцях, вони не будуть переведені на прямі бюджетні відносини. А відтак, не матимуть достатньо коштів на розвиток, залишаться  звичайними сільрадами», – пояснила вона.

У профільному міністерстві прокоментували, що «для тих ОТГ, які відповідають критеріям спроможності, але яких немає у перспективному плані, чекаємо відповідних ініціатив з боку ОДА».

«Я сподіваюся, що в облдержадміністрації відреагують належним чином на цю ситуацію та громади не залишаться без необхідного фінансового ресурсу», – зазначила Ірина Грозенко.

До речі, Киселівська і Понорницька ОТГ були у перспективному плані, що затверджувався Кабміном у червні 2019 року, а зміни до перспективного плану щодо Талалаївської ОТГ були направлені ОДА до уряду 15.07.2019, але чомусь їх не врахували.

Крім того, наразі без прямих бюджетних відносин залишається Вихвостівська сільська ОТГ Городнянського району.