На Київщині «Наш край» вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні

08.05.2153e73780 8bba 4e83 a3c8 50bbec71c73b - На Київщині «Наш край» вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Представники «Нашого краю» Київщини взяли участь у мітингу-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення, який відбувся на території музею-меморіалу «Букринський плацдарм», що на Кагарличчині. В заході також брали  участь Герой Радянського Союзу Валерій Іванович Гринчак, представники місцевої влади, члени ветеранських організацій, громадськість.

Звертаючись до присутніх, голова обласної організації партії «Наш край» Анатолій Присяжнюк наголосив, що Друга світова війна була найстрашнішим лихоліттям за всю історію та закликав усіх пам‘ятати  подвиг тих, хто захистив світ від нацизму.

«Це була найжорстокіша війна в історії людства. За перемогу нашому народові та всьому світу довелося заплатити надвисоку криваву ціну. Сьогодні ми вшановуємо світлу пам’ять героїв, які пройшли крізь пекло війни, тих, хто не пережив жахіття окупації, хто кував перемогу звитяжною працею в тилу. Це наша історія і наше майбутнє. Ми зобов‘язані зберегти пам‘ять про Велику Перемогу та передати молодому  поколінню естафету миру», – зазначив Анатолій Присяжнюк.

Присутні поклали квіти до меморіалу та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Також представники «Нашого краю» висадили  на території музею алею пам’яті із туй.

Крім того, партійці звернулися до Київської обласної ради та обласної державної адміністрації з вимогою взяти меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» на баланс та вирішити питання його фінансового забезпечення. Адже в зв’язку з адміністративно-територіальною реформою та ліквідацією Кагарлицького району,  комплекс залишився без фінансування. П’ять місяців працівники не отримують заробітню плату, не виділяються кошти на благоустрій.

«Букринський плацдарм – це героїчна сторінка в історії Другої світової війни. Під час боїв за визволення Києва тут загинуло  понад двісті тисяч воїнів. Пам’ять і шана про їхній подвиг – наш святий обов’язок», – підкреслив голова «Нашого краю» Київщини.