На Чернігівщині за сприяння «Нашого краю» кращі ОТГ діляться своїм досвідом

19.04.17otg - На Чернігівщині за сприяння «Нашого краю» кращі ОТГ діляться своїм досвідом

На Чернігівщині за сприяння політичної партії «Наш край» поширюється досвід кращих об’єднаних територіальних громад. Активні жителі села Стольне Менського району ознайомилися із діяльністю Кіптівської об’єднаної територіальної громади, що у Козелецькому районі.

Вони відвідали Кіптівську ОТГ, аби особисто переконатися у правильності обраного шляху розвитку свого населеного пункту. Про реальні позитивні зміни Кіптівської громади після реформи розповів її очільник Володимир Кучма.

“Бюджет об’єднаної громади зріс ушестеро – із 4 млн грн до 24 млн грн на рік, у громаді відкрито центр надання адміністративних послуг, що дозволяє людям на місці отримувати різноманітні довідки, проводяться ремонти шкіл та дитячих садків, доріг, відновлюється вуличне освітлення. Кіптівська ОТГ однією з перших в Україні започаткувала виплати на народження дитини із власного бюджету у розмірі 20 тис. грн”, -зазначив Володимир Кучма.

Як виконується Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на теренах Чернігівської області, та про перспективи розвитку громад після об’єднання поінформувала депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край», керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко. Вона підкреслила, що в умовах децентралізації створення об’єднаних громад – єдиний шлях їх перспективного розвитку.

У зустрічі також брали участь працівники виконавчого апарату Кіптівської сільської ради, старости сіл Кіптівської ОТГ, які відповідали на чисельні запитання гостей. Всього на Чернігівщині вже працюють 16 ОТГ.