На Чернігівщині представників «Нашого краю» безпідставно не зареєстрували на виборах в ОТГ

07.06.19Vybory OTG - На Чернігівщині представників «Нашого краю» безпідставно не зареєстрували на виборах в ОТГ

У Чернігівській області представникам партії «Наш край» Озерянська сільська виборча комісія (Варвинський район) безпідставно відмовила у реєстрації п’яти кандидатам у депутати сільської ради на місцевих виборах, що відбудуться 30 червня.

Як повідомив керівник Варвинського партійного осередку Юрій Булава, мотивацією відмови стало те, що рішення про висування кандидатів було нібито підписано не головою районного партійного осередку.

У партії «Наш край» заявляють, що підписант документів є головою районного партійного осередку, і це підтверджено рішенням про державну реєстрацію районної організації.

«Відмова у реєстрації кандидатам у депутати є грубим порушенням виборчого законодавства, зокрема, не відповідає положенням Закону України «Про місцеві вибори»», – прокоментував юрист обласної партійної організації «Наш край». На його переконання, такі дії членів комісії свідчать про упередженість до партії «Наш край», є грубим одноразовим порушенням виборчого законодавства і може бути підставою, як для кримінальної відповідальності голови і членів комісії, так і розпуску комісії.

З юридичної точки зору, така протиправна діяльність членів Озерянської виборчої комісії тягне порушення виборчих прав суб’єкта виборчого процесу – Варвинської партійної організації політичної партії «Наш край», адже подача документів для реєстрації кандидатів завершилася 5 червня. Відмова у реєстрації унеможливлює, як участь кандидатів у депутати у виборчому процесі, так і висування ними представників у дільничні виборчі комісії.

Партія «Наш край» буде оскаржувати дії Озерянської сільської виборчої комісії у суді та звертатиметься до правоохоронних органів щодо вжиття заходів кримінального реагування.