На Чернігівщині планують масштабні фальсифікації через голосування на дому, – «Наш край»

23.10.15

Кожен п’ятий мешканець Чернігівської області начебто заявив про намір голосувати на дому, що може свідчити про можливі фальсифікації на виборах 25 жовтня. Про це йдеться у заяві Чернігівського обласного осередку партії «Наш край».

Так, у Козелецькому районі Чернігівської області на 38 виборчих дільницях із 85 понад 10% виборців написали заяви про голосування на дому, а на 5 дільницях ця цифра становить понад 20%. У Куликівському районі – на 15 із 19 дільниць написали заяви про голосування на дому більше 10% виборців, а на 5 дільницях – понад 15%. Схожа ситуація і у Срібнянському, Корюківському, Ніжинському районах області.

Як відзначають експерти, голосування на дому дає великий простір для маніпуляцій з бюлетенями. Це і «допомога» виборцю в заповнення бюлетеня на користь свого кандидата, і псування бюлетеня, якщо виборець проголосував за конкурента. Окрім того, можливе вкидання бюлетенів за людей, які фактично не голосували.

«Наш край» закликає владу утриматися від застосування «брудних технологій» на виборах, а незалежних спостерігачів та журналістів звертати особливу увагу на забезпечення дотримання законодавства у ході голосування поза межами виборчої дільниці.