На Чернігівщині «Наш край» продовжує відстоювати право ОТГ на ліси

24.10.18DSC 1065 - На Чернігівщині «Наш край» продовжує відстоювати право ОТГ на ліси

На Чернігівщині «Наш край» продовжує відстоювати право ОТГ розпоряджатися лісами райагролісгоспів. Як повідомила депутат обласної ради від партії «Наш край» Ірина Грозенко, це питання розглядалося на засіданні робочої групи, створеної в облраді, у тому числі за участі представників громад.

За словами Ірини Грозенко, на державному рівні питання лісів теж порушується, адже у проекті держбюджету на 2019 рік (що уже затверджений парламентом у першому читанні) пропонується спрямувати рентну плату за ліси у бюджети громад. За попередніми підрахунками, це сукупно збільшить доходи ОТГ Чернігівщини на 120 млн грн. Вона підкреслила, що депутати обласної ради мають розробити механізми передачі лісів у розпорядження ОТГ, але одночасно підготувати звернення до уряду і парламенту щодо збереження у бюджеті наступного року пропозиції щодо надходження ренти у бюджети ОТГ.

За підсумками засідання робочої групи схвалено рішення щодо подальшого руху до передачі лісів громадам; про внесення змін до статутів і введення до складу наглядових рад агролісгоспів представників ОТГ; реалізацію продукції агролісгоспів через аукціони із можливими квотами для місцевих виробників; запровадження, як у державних лісгоспах, електронного обліку деревини. Ці заходи, на переконання депутатів, мають поліпшити роботу агролісгоспів та покращити взаємодію із місцевими громадами.

Як повідомлялося раніше, на Чернігівщині «Наш край» послідовно відстоює питання передачі лісів райагролісгоспів ОТГ. Упродовж 2016-2017 років були підготовлені звернення депутатів Батуринської і Носівської міських рад до Чернігівської обласної ради щодо передачі лісів з КП «Чернігівсоблагроліс» обласної ради у власність територіальних громад. Цього року до Чернігівської обласної ради вже звернулися депутати Ічнянської, Менської, Семенівської міських рад ОТГ, Сосницької селищної ради ОТГ. Ініціаторами цих звернень вже традиційно виступали депутати від партії «Наш край». Керівник фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник виносила рішення щодо передачі лісів громадам, але до цього часу його депутати не схвалили.