На Чернігівщині «Наш край» зберіг від руйнування «Альтанку Глібова»

06.07.18

Депутати фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді підтримали рішення щодо вжиття невідкладних заходів щодо укріплення, збереження та запобігання руйнації схилу навколо пам’ятки національного значення «Альтанка» у смт. Седнів. Про це заявила керівник фракції Ольга Чередник.

За її словами, альтанка внесена до переліку пам’яток національного значення, хоча наразі не має охоронного договору.

“Цієї весни громадські активісти й історики повідомили про можливу руйнацію альтанки та сповзання її зі схилу у річку Снов. Спеціальна комісія після обстеження дійшла висновку, що пам’ятка перебуває у задовільному стані, однак існує реальна загроза подальшої її руйнації внаслідок сходження дощових вод у весняно-літній період”, – зазначила Ольга Чередник.

Вона повідомила, земля, на якій розміщена альтанка, перебуває у користуванні Чернігівського районного дочірнього  спеціалізованого підприємства «Чернігівагролісгосп», тому сесія облради рекомендувала цьому підприємству вжити заходів з ліквідації ерозії схилу в місці виникнення вимоїни біля пам’ятки архітектури. Контроль за виконанням рішення покладено на комісію облради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин.

«Ми повинні дбати про національну культурну спадщину, а тому вжити всіх заходів для збереження «Альтанки Глібова» у Седневі», – прокоментувала Ольга Чередник.

Як відомо, «Альтанка Глібова» — восьмиколонна ротонда, розташована у селищі Седнів Чернігівської області на схилі пагорбу над річкою Снов. Побудована у першій половині ХІХ століття. Є складовою частиною парку садиби Лизогубів. Свою назву отримала від імені відомого українського поета Леоніда Глібова, який гостював у родини Лизогубів та любив відпочивати у цій альтанці. Пам’ятка архітектури національного значення.