Миколаївські депутати партії «Наш край» підвищують енергоефективність дитячих садків і об’єктів бібліотечної сфери

20.04.16

Для створення комфортного і безпечного життя миколаївців, депутати фракції партії «Наш край» в Миколаївській міській раді зайняли жорстку позицію щодо необхідності виділення коштів з міського бюджету на завершення робіт по термосанації Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького. Семимільйонний проект буде продовжено і в 2016 році. На його завершення в цільовій програмі передбачено понад чотири мільйони гривень.
– Представники «Нашого краю» – люди справи, не страждають політичними амбіціями, а займаються конкретною реалізацією важливих програм заснованих на поліпшенні інфраструктури міста для комфорту проживання і безпеки миколаївців, – каже депутат міської ради від фракції партії «Наш край» Сергій Карцев.
Він також стверджує, що тепломодернізація – це не просто поліпшення енергоефективності будівлі, а порятунок однієї з кращих бібліотек країни від повільного руйнування. Стан установи до початку проекту ставив під загрозу не тільки збереження бібліотечного фонду, а й стан здоров’я працівників та відвідувачів бібліотеки.
Протягом багатьох років в приміщенні існувала проблема невідповідності температурного режиму елементарним санітарним нормам. Взимку температура не перевищувала + 3- + 5 ºC (при кондиціонуванні + 7- + 8 ºC). Система вентиляції в бібліотеці – була відсутня, що призвело до поширення цвілі, псування бібліотечного фонду та майна.
Депутати «Нашого краю» оперативно відреагували на ситуацію, що склалася і поставили перед відповідними управліннями завдання – привести все в порядок та створити людські умови для роботи «хранителів знань», а також миколаївців, які користуються послугами бібліотеки. Вперше за десятиліття там стало тепло і затишно. Однак цим справа не закінчилася. В першу чергу 140 вікон були замінені на металопластикові, повністю оновлена система опалення, вперше встановлена якісна система вентиляції, а також виконано утеплення мінераловатними плитами приямок і перекриття підвалу будівлі над неопалюваній частиною.
В результаті робіт, температурний режим з + 7- + 8 ºC піднявся до + 13- + 15 ºC, в деяких приміщеннях до +18 градусів. На енергоносіях тільки за останній час зекономлено 1 3000,00 грн.
Однак, незважаючи на високі показники реалізації проекту по термосанації центральної міської бібліотекі, знайшлися депутати, які не хотіли підтримати виділення коштів на завершення робіт, які залишилися.
Партія «Наш край» в цьому питанні зайняла принципову позицію.
– Ми не допустимо ревізії прийнятих програм. Тому ми і змогли домогтися того, що Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького буде в 2016 році повністю тепломодернезірована, – коментує депутат по округу Сергій Карцев.
У цьому році в бібліотеці буде повністю утеплений фасад і перекрита сама будівля.
Варто відзначити, що крім термосанації бібліотечної сфери міста, депутати «Нашого краю» займаються модернізацією і утепленням дитячих садків. Завдяки професійному та господарському підходу депутатів, ще в 2015 році вдалося повністю зробити дитячий садок №132, а також на 70% виконані роботи в ДНЗ № 131.
Спеціальним ізоляційним матеріалом «обшиті» стіни, утеплені дахи, встановлені сучасні двері, а також енергозберігаючі вікна. Крім того, відремонтовані вимощення, цоколі, поліпшена територія установи.
При прийнятті бюджету розвитку міста Миколаєва на 2016 рік, були враховані пропозиції і вимоги депутатів фракції партії «Наш край», і виділені кошти для завершення робіт по термосанації в ДНЗ № 131, а також початку першої черги в ДНЗ № 85,140, 2 і 17. У планах також є повна заміна опалювальної системи в загальноосвітній школі № 54.
– Нас абсолютно не цікавлять політичні амбіції окремих партійних лідерів. Наше гасло «Розвиток нашого краю – наша робота». Ми працюємо для того, щоб домагатися відчутних результатів в абсолютно простих, конкретних речах, в таких як Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького, дитячі садки, школи – каже С. Карцев. – Здавалося б, – бібліотека, здавалося б, – школа, придбання діагностичного обладнання, ремонт дитячих садків – з цих пазлів складається картина нормального людського життя, до якої ми давно йшли. Якщо проголошена децентралізація бюджету, то люди повинні відчувати її. Гроші не повинні розпорошуватися на всілякі дурниці, не повинні служити політичному популізму, а повинні освоюватися на серйозних великих об’єктах. Тому що бюджет розвитку – це розвиток міста, будівництво, реконструкція і капітальний ремонт, а не косметичні речі у вигляді розмітки на розбитій дорозі, – резюмував С. Карцев.