Микола Шпак, Хмельниччина: Ми можемо змінити країну та життя людей на краще

10.10.15

Один із лідерів Хмельницької обласної організації партії «НАШ КРАЙ» екс-голова Віньковецької райдержадміністрації Микола Шпак розповів, чому вирішив балотуватися до обласної ради та про свої плани на майбутнє.

Сьогодні ви є одним із лідерів партії «НАШ КРАЙ» і балотуєтесь до Хмельницької обласної ради. Чому ви обрали для себе саме цю політичну силу?

Спершу хотілося б сказати, чому сааме я вирішив балотуватись у депутати Хмельницької обласної ради. Часи, які переживає зараз наша країна – часи важкої скрути. Я не можу стояти осторонь і спостерігати за тим, як уряд штовхає у прірву простих українців та породжує беззаконня в районах і селах. Чому «НАШ КРАЙ»? Тому що до влади на місцях повинні прийти не маріонетки та рупори олігархів, а люди, котрі мають управлінський і господарський досвід. У команді «НАШОГО КРАЮ» зібралися саме такі професіонали високого рівня, за плечима яких – успішний досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Працювати в такій команді є для мене великою честю.

Партія «НАШ КРАЙ» заявляє про те, що стоїть на засадах місцевого патріотизму. Що особисто ви вклада- єте у це поняття?

Мені взагалі не хотілось би чіпати тему патріотизму, бо на сьогодні – це чистої води політиканство. Кожен, хто піднімає тему патріотизму зараз, навряд чи має на увазі любов до Вітчизни. Скажіть мені, будь-ласка, хто наразі серед тих, хто має намір прийти до влади в місті, районі, селі або селищі, готовий взяти на себе відповідальність за добробут отого селянина, пересічного громадянина, якому вкрай важливо прогодувати свою сім’ю? Я кажу «прогодувати» тому, що через глибоку економічну кризу просто не доводиться говорити про звичайні конституційні права українців: право на якісну освіту, медичне та соціальне забезпечення, гідні робочі місця. Хто серед тих, хто на кожному кроці кричить про патріотизм, справді житиме життям тієї громади, яку агітує за себе? Для мене місцевий патріотизм – це не пусті слова і не інструмент задля самореклами. Суть місцевого патріотизму – це реальні кроки, спрямовані на самодостатність кожної окремо взятої громади.

Які основні виклики сьогодні стоять перед місцевими громадами? Чи є у «НАШОГО КРАЮ» рецепт, як навести лад у вашому місті та області?

На жаль, уже протягом багатьох років виклики для всіх нас лишаються ті самі – тотальна корупція та безкарність чиновників, керованих з центру. Революція гідності захлинулася політичним цинізмом. Зараз, аби мати змогу протидіяти цим явищам у правовому полі, нам необхідно обрати таких депутатів та сільських, селищних, міських голів, які б насправді зайнялися розбудовою свого краю – прозоро і відкрито. Це перший головний крок. Аби це реалізувати, слід створити систему електронного управління містом і районом, щоб вести облік та контроль за рухом коштів та майна громади. Налагодити врешті-решт систему інфраструктури ЖКГ, доріг та транспорту, а не «відмивати» на цьому державні кошти. Показати добросовісну роботу не лише громадам, а й створити привабливі умови для інвесторів, а отже, і робочі місця, і підвищення життєвого рівня населення.

А що особисто вами зроблено для громади краю? Яка від цих дій користь мешканцям міста та області?

За часів моєї роботи на посаді голови Віньковецької райдержадміністрації чимало було зроблено для благоустрою району. Відремонтовано десятки кілометрів доріг у самих Віньківцях, у селах Дашківці, Зоряне, Говори, Яснозір’я, Женишківці, Калюсик, Майдан Олександрівський, Карачіївці. Проведено освітлення сільських вулиць. У селі Дашківці відремонтовано будинок культури та фельдшерсько-акушерський пункт. У селі Славута проведено газифікацію, у селах Осламів та Майдан Олександрівський здійснено ремонт церков. Відремонтовано хірургічне відділення Віньковецької районної лікарні.

Які кроки плануєте роботи у разі обрання вас депутатом Хмельницької обласної ради?

Наразі нагальною проблемою для віньківчан та й для решти сільського населення краю є вартість земельних паїв. Ситуація зі зміною оцінки вартості землі не переглядається на державному рівні з 1995 року. Для цього потрібні як значні фінансові ресурси, так і мотивація для орендарів, яка сьогодні цілком і повністю відсутня з боку держави. Підвищення вартості паїв, на мою думку, є принциповим з точки зору захисту прав селян. Звісно, в ідеалі було б зорганізувати її перегляд на рівні державному, втім, це питання не є компетенцією депутатів місцевих рад, це привілей народних депутатів. Але й ми, на моє глибоке переконання, можемо дещо зробити на місцях. До прикладу, я планую домагатись якихось преференцій для орендарів саме в обласній раді для того, аби стимулювати їх добровільно підвищити орендні ставки на землю. Переконаний, це можливо зробити, і багато хто з орендарів піде на це. Принцип «я тобі – ти мені» діяв завжди. Чому б не спробувати?

Як ви гадаєте, чому сьогодні того бажання не виникає? Про покращення життя людей в країні, по суті, говорять давно й усі. Втім, далі балачок не заходить – люди зубожіють і зневірюються.

Усе, насправді, дуже просто. Ми роками обираємо не тих. Чомусь довіряємо представляти свої інтереси за гречку, за парканчик, за лавочку, за дзеркало у ліфті тощо. За одноразові подарунки перед виборами ми готові здати власне майбутнє тим, хто сьогодні пам’ятає (бо вибори), а завтра забуде про людські проблеми і свої обіцянки. Команда «НАШОГО КРАЮ» не йде до людей з підкупом. Ми йдемо з досвідом та знаннями. Ми можемо змінити країну та життя людей на краще.

Як саме плануєте використовувати свій досвід?

На ділі – тільки на ділі. Час пустопорожніх балачок давно минув. Це знаємо ми. Це знає виборець. І, зрештою, я переконаний, що подоляни зроблять правильний вибір і віддадуть свій голос за політичну партію «НАШ КРАЙ».