Микола Пташник, Київщина: Часи гречки та дрібних подачок минули

24.09.15

Депутат Київської обласної ради п’яти скликань Микола Пташник є депутатом-мажоритарником від Білоцерківського виборчого округу №4. Він вважає, що вибори 25 жовтня не лише дадуть змогу провести перезавантаження місцевої влади, а й змінять роль кожного депутата.

Чому ви, досвідчений політик, вирішили піти на вибори від партії «НАШ КРАЙ»?

Я балотуватимусь від «НАШОГО КРАЮ», оскільки це нова партія, яка уникає надмірної політизації, популістських гасел та пропагує здоровий місцевий патріотизм. З іншого боку, бренд партії дає шанс незаангажованим силам проявити себе.

Головна мета партії – захист інтересів місцевих громад. Більшість членів «НАШОГО КРАЮ», зокрема висунутих на недавній конференції до обласної ради, – люди справи, професіонали, досвідчені господарники, які мають досвід депутатської роботи та розвитку місцевого самоврядування.

Серед них і мої колеги по депутатській групі «Опора» – Микола Урупа, Юрій Стасюк, Олександр Сіренко, Олександр Пироговський та інші. Загалом від «НАШОГО КРАЮ» висунуто вісім чинних депутатів. Усі вони проявили себе активними провідниками прогресивних, реформаторських напрямів соціально-економічного розвитку територій, поліпшення життєвого рівня населення. Імпонує, що в партію залучено багато мерів міст і містечок.

Які виклики постануть перед депутатами новообраних місцевих рад?

Обласні та районні ради, які буде обрано 25 жовтня, працюватимуть усього два роки: в 2017 році відбудуться нові вибори. І це покладає на кожного з нас велику відповідальність перед виборцями за результат роботи. Потрібно чітко оцінити реальний стан справ і виробити стратегію розвитку на перспективу. Ми маємо особливу місію – втілювати в життя адміністративно-територіальну реформу. Як депутат обласної ради я займав активну позицію щодо просування реформи, альтернативи якій на сьогодні немає. Разом із сільськими головами ми добилися, щоб у Білоцерківському районі створили не дві громади, а чотири: Узинську, Шкарівську, Фурсівську та Терезинську. Також два населені пункти виявили бажання відійти від Сквирського району й приєднатися до Фурсівської громади – Пищики та Великополовецьке. Тут доречно згадати, що надзвичайно активну організаційну роботу провели в цьому напрямі голова Фурсівської сільради Микола Фурсенко, який є головою Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, узинський міський голова Олександр Охріменко, терезинський селищний голова Володимир Гаєвський, голова Білоцерківської РДА Вадим Маршалюк.

Водночас нам треба допрацьовувати реформу в організації нових систем управління та забезпечення послугами населення. Особливі виклики стоять перед керівниками району та міста Біла Церква, які мають відпрацювати інвестиційно-інноваційні напрями розвитку регіону та затвердити адміністративно-територіальні межі міста з подальшою перспективою розвитку.

Тільки здійснення адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування, децентралізація влади і бюджетної сфери та збалансований розвиток територій дадуть змогу змінити життя людей на краще, досягти європейських стандартів їх обслуговування.

Переконаний, що створення територіальних громад – це шлях для розвитку села. Реформа назріла, бо економічний потенціал сіл значно знизився, а децентралізація дасть змогу наповнити бюджети, створити нові робочі місця.

Головне завдання депутата – не давати популістські, а отже порожні обіцянки, не роздавати подарунки і вибивати ситуативні блага, а правильно формувати порядок денний, ухвалювати програми розвитку і бюджети, а також правильні рішення з назрілих актуальних проблем і добиватися їх виконання. Часи гречки та дрібних подачок минули.

Які завдання постануть перед Білоцерківською громадою?

Білоцерківщина завжди була в авангарді щодо запровадження прогресивних методів організації виробництв, інноваційних стандартів. Сьогодні можна відмітити стабільну роботу підприємств промислового і аграрного комплексів. Зокрема, район нині на 100% газифіковано, хоча ще п’ять років тому цей показник був близько 40%. Нині на Білоцерківщині активно запроваджуються альтернативні джерела енергії та опалення.

На часі формування планів соціально-економічного і культурного розвитку населених пунктів району й області. І надзвичайно важливо, щоб цей процес проходив знизу доверху. Ми маємо розвивати промисловий комплекс та нарощувати обсяги сільськогосподарської продукції, що забезпечить продовольчу безпеку України.

Насамкінець хотів би висловити особисту думку, підсилену попереднім досвідом, – ми на правильному шляху. У нашої команди є підтримка і всі можливості досягти своїх програмних цілей, реалізувавши десять кроків для розвитку рідного краю.