Молодим лікарям необхідно створити умови для роботи в Чернігові, -Ганна Якубова

21.04.17

Депутат Чернігівської міської ради від «Нашого краю», головний лікар міської дитячої поліклініки №2 Ганна Якубова пропонує створити умови для роботи молодих лікарів, аби вони залишалися працювати у місті. Із відповідним запитом вона звернулася на черговій сесії міської ради.

За її інформацією, на сьогодні у Чернігові ситуація із кадровим забезпеченням медичних закладів лікарями є критичною. Значна кількість досвідчених фахівців уже досягли пенсійного віку, натомість їх заміна новими кадрами не відбувається. Річ у тому, що молоді спеціалісти після проходження інтернатури не залишаються працювати у місті, хоча на їхню підготовку на цьому етапі витрачаються кошти саме міського бюджету.

«Місто витрачає кошти на підготовку фахівців, а молодь хоче працювати у більш привабливих регіонах чи навіть за кордоном», – наголосила депутат.

За офіційними даними, на підготовку одного лікаря-інтерна з лікувальної справи (терапія, педіатрія, сімейний лікар) із місцевого бюджету у 2016 році витрачено понад 32 тис. грн., у 2017 році – майже 42 тис. грн. Термін підготовки лікаря терапевтичного профілю складає 2 роки, хірургічного – 3 роки. На сьогодні по Чернігову розподілено 31 лікар-інтерн, що коштувало для міського бюджету понад 1 млн 380 тис. грн. Вимога відпрацьовувати певний термін після закінчення вузу нині не чинна.

«Вважаю за необхідне розробити механізм укладання угоди з випускниками медичних вузів щодо подальшого відпрацювання на певній посаді лікаря у Чернігові. У такий спосіб ми зможемо закріпити лікарів для мешканців міста, і не будемо за кошти наших платників податків готувати спеціалістів для інших регіонів та країн», – йдеться у тексті звернення Ганни Якубової.

Також вона наголошує на необхідності передбачити соціальний пакет, що стимулюватиме молодих лікарів.