Місцеві продають чергу за 500 грн: “Наш край” перевірив роботу безкоштовного тестування на COVID-19 на КПВВ

24.05.21photo 2021 05 24 12 13 16 - Місцеві продають чергу за 500 грн: "Наш край" перевірив роботу безкоштовного тестування на COVID-19 на КПВВ

Народні депутати від партії “Наш край” з’ясували, що пройти безкоштовне тестування на COVID-19 в пункті пропуску в Станиці Луганській можна тільки заплативши місцевим ділкам хабар у 500 грн. Про це повідомив голова Рубіжанської міської організації партії «Наш край», депутат Верховної Ради ІХ скликання Сергій Вельможний.

За його словами, Кабінет міністрів зобов’язався забезпечити пункти пропуску на Донбасі безкоштовними тестами на коронавірус. Однак організувати такий сервіс Луганська адміністрація змогла лише після того, як народний депутат від “Нашого краю” Олександр Сухов зробив звернення до президента. “Якщо б Сухов не ініціював, наша група не підтримала, цього б не було. За даним фактом у Кабінеті міністрів має бути проведене службове розслідування, чому цю роботу не проводили так довго”, – підкреслив С.Вельможний. Пункт тестування організовували три місяці, але коли він запрацював, виявилося, що там можуть обслужити лише малу частку тих, хто перетинає лінію розмежування. Люди шикувалися у величезні черги, було багато нарікань на його роботу, тому народний депутат 10 травня сам відправився інспектувати роботу сервісу в Станиці Луганській.

“Немає контролю над тими, хто приходить тестуватися. Може приїхати будь-яка людина і безкоштовно протестуватися. Цим зловживають місцеві жителі, які блокують роботу пункту тестування – нібито займають чергу, і потім проводять за 500 грн тих, хто не може чекати. Причому це вигідно, тому що в приватних лабораторіях, які також працюють біля пункту пропуску, така послуга коштує близько 1100 грн. Для літніх людей це практично ціла пенсія “, – описав ситуацію С.Вельможний.

Він додав, що в пункті тестування з 8:00 до 16:00 працює одна медсестра – більшим місцева адміністрація забезпечити сотні людей, які перетинають пункт пропуску, не змогла. При цьому сам пункт тестування знаходиться в непримітному місці, на ньому немає ніяких позначень і, власне, вільного доступу туди теж немає, оскільки підприємливі ділки з місцевих жителів зривають таблички і створюють штучну чергу. Це все відбувається на очах у поліцейського патруля, який взагалі не втручається в ситуацію і не реагує на кричущі порушення.

Глава Рубіжанської міської організації партії “Наш край” додав, що на пункті пропуску “Щастя” безкоштовне тестування налагоджено і працює без зволікань. Саме цей пункт пропуску постійно показують нашому президентові і європейським делегаціям. Тоді як в пункті перетину в Станиці Луганській, яку щодня перетинають в обох напрямках сотні і навіть тисячі людей, – повний занепад і плутанина.