Медицина має бути для людей: «Наш край» ініціює перегляд діючих маршрутів при екстреній меддопомозі на Сумщині

03.12.21ekstr dop - Медицина має бути для людей: «Наш край» ініціює перегляд діючих маршрутів при екстреній меддопомозі на Сумщині

«Наш край» в Сумській обласній раді ініціюватиме звернення до влади з метою перегляду діючих маршрутів транспортування хворих при наданні екстреної медичної допомоги. Про це розповіла депутатка Сумської обласної ради від «Нашого краю» Тетяна Гончаренко.

За словами депутатки, фракція партії «Наш край» в обласній раді ініціюватиме звернення на найближчій сесії до Міністерства охорони здоров’я, обласної державної адміністрації щодо перегляду діючих маршрутів, детального вивчення можливостей лікарень громад та включення їх до переліку лікарень для надання екстреної медичної допомоги. Адже медицина має сприяти наданню якнайшвидшої допомоги, а не навпаки.

«При наданні екстреної допомоги найголовніше – це час. Тут ми бачимо, що час може втрачатися, і це пряма загроза життю і здоров’ю людини», – зазначає Тетяна Гончаренко.

Маршрути пацієнтів були розроблені в середині листопада обласним управлінням відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я. Згідно з ними, зокрема, відбувається доставка хворих до медичних закладів. Нова система надання екстреної медичної допомоги – вкрай незручна для жителів. Про це свідчать численні відмови хворих від госпіталізації та скарги на новий порядок транспортування.

«Є непоодинокі випадки, коли люди відмовляються від госпіталізації, знаючи, що їх будуть везти в інше місто, або в інший район. Такими відмовами вони наражають себе на втрату здоров’я і життя, усвідомлюючи, що це є значним тягарем для їх близьких», – говорить голова Конотопської районної ради (партія «Наш край») Віктор Бик.

В такій ситуації, перш за все, страждають люди: хворі, їхні близькі й рідні. Це може призвести в майбутньому і до скорочення медичних послуг в лікарнях громад, адже в разі відсутності надання допомоги, НСЗУ може відмовити у заключенні договору на наступний період.

Зважаючи на численні скарги та вивчивши питання, депутати Конотопської районної ради уже одноголосно ухвалили звернення до МОЗу та облдержадміністрації щодо скасування цих маршрутів та перегляду порядку транспортування. Підтримали колег і депутати Путивльської громади.