Медреформа перетворилась на хаос, – «Наш край» пропонує відправити у відставку Супрун

11.04.18

Відправити очільницю МОЗ Уляну Супрун у відставку за провал медичної реформи та посягання на здоров’я українців закликає уряд «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

Він зазначив, що до громадських приймалень партії «Наш край» в усіх регіонах надходять численні скарги.

“Майже два тижні українці у величезних чергах перевіряють дію реформи “первинки” на собі. У поліклініках хаос та тиснява. Люди душаться у чергах, а очільниця МОЗ розмірковує про те, що можна мочити манту. Українців потрібно захистити від недолугих дій керівника МОЗ та відправити Супрун у відставку”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що “Наш край” неодноразово попереджав владу про неготовність лікарень реформувати первинну медичну допомогу.

“Більшість лікарень в Україні сьогодні не готові реформувати «первинку». Немає ані комп’ютерів, ані інтернету, ані лікарів. Реформа – це не просто зміна системи фінансування, це – інвестиції в обладнання та комунікації, у лікарів та підвищення їхнього професіоналізму”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він переконаний, без подолання цих проблем медична реформа стає загрозою для життя українців.

“Уряд має забезпечити комп’ютерне та  медичне обладнання для сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, інтернет для всіх медзакладів, єдиний реєстр пацієнтів та лікарів, захистити дані пацієнтів від шахраїв, навчити лікарів для роботи з електронними базами даних”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, з 2 квітня стартував перший етап медичної реформи – кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї».