Марія Попова, Одеська область: Ми нічого не обіцяємо – просто робимо

18.09.15

Необхідно повернутися обличчям до людей – так вважає член політради партії «НАШ КРАЙ» Марія Попова. Соціальні регіональні програми повинні працювати, реформи – враховувати реалії та інтереси людей, а не втілювати чиїсь фантазії.

Що ви можете сказати про тих, з ким йдете на вибори?

Наша команда – це справжні патріоти рідного краю. Люди, які протягом багатьох років працюють кожен у своєму напрямі. До прикладу, мій колега Юрій Дімчогло займається інвестиційною діяльністю. Мій напрям – це насамперед культура та соціальні питання. Я рада, що в нашій команді будуть представники середнього та малого бізнесу саме в сільськогосподарській сфері. Вони мають великий потенціал і практичний досвід. Наші кандидати балотуватимуться в Ізмаїльському, Болградському, Тарутинському, Арцизькому районах. Фактично у всіх районах Одеської області у нас будуть свої представники. Є кандидати в мери від «НАШОГО КРАЮ» у Роздільному, Білгороді-Дністровському, буде і в Ізмаїлі. Всі вони гідно представлять нашу політичну силу на місцевих виборах.

Хто очолює ваш список?

До обласної ради список очолить Антон Кіссе. Він – один із засновників нашої партії, більше 20 років веде активну громадську та депутатську діяльність. Людина, з ім’ям якої пов’язують добрі справи у нашому регіоні останні десять років.

Розкажіть про конкретні досягнення членів вашої команди в регіоні.

Їх безліч, і вони досить вагомі. Приміром, головна проблема області – це дорога Одеса – Рені. Ми вважаємо, що проект закону про реконструкцію цієї траси з’явився багато в чому завдяки людям з нашої команди, які зібрали і подали 50 тисяч підписів до Кабінету міністрів і адміністрації Президента. На мою думку, це велике досягнення. Розпочато будівельні роботи на поромній переправі Орловка – Ісакча. Цим напрямом предметно займається наш колега Юрій Дімчогло.

Будинки культури та школи всього півдня Одещини забезпечено національними костюмами й медійним обладнанням завдяки нашій роботі в рамках спеціального міжнародного проекту. Враховуючи національні особливості регіону, зробити це було непросто.

Лише за останні три роки команда Антона Кіссе облаштувала дитячі майданчики по всьому півдню області. Закуплено спортивний інвентар, килими для вільної боротьби.

Які завдання ставите перед командою та які питання партія вирішуватиме передусім?

Повинні запрацювати регіональні обласні програми, які останній рік простоюють. Необхідно обстоювати інтереси жителів нашого краю в районних, міських та обласній радах.

Про які саме програми йдеться?

Передусім нам потрібно створити нормальну систему охорони здоров’я. Бо те, що ми маємо сьогодні, не влаштовує людей. Необхідні гідні освітні програми. Важливо, щоб запрацювала програма «Питна вода» – південь Одеської області вкрай цього потребує. Потрібно завершити проекти газифікації декількох районів області. І насамперед — відремонтувати дороги…

Яку конкретно реорганізацію медичної допомоги слід провести в районах?

З урахуванням наших реалій. Сьогодні неможливо встановлювати госпітальний округ за 70-80 км від села. Уявіть, центральна районна лікарня знаходиться в 50 кілометрах, і люди вмирають дорогою – їх не встигають доставити до лікарні. Усі реформи, а особливо охорони здоров’я, повинні враховувати інтереси людей. Не можна витати в хмарах, слід максимально наблизити допомогу до простої людини.

А що ви хочете змінити в системі освіти?

Сьогодні багато говорять про те, щоб зробити 10-11 класи платними. Я думаю, що це неприпустимо, і ми боротимемося за доступність шкільної освіти. Плануємо створити програми з обміну учнями. У нашому регіоні проживають представники різних національностей. У багатьох є своя історична батьківщина: Болгарія, Румунія, Молдова та ін. Ми повинні на обласному рівні створити програму обміну учнями, що допоможе розвитку толерантності, розширенню світогляду молоді, їх можливостей проявити себе.

У чому головна відмінність «НАШОГО КРАЮ» від інших партій?

Ми не обіцяємо – ми просто робимо. Треба відстояти дорогу – йдемо і відстоюємо. Ми не вигадуємо гасел – ми робимо те, що повинні. Наші люди з’явилися не вчора, а працюють на благо нашого краю досить довго.