Малі села на Київщині слід рятувати побудовою ФАПів і шкіл, — «Наш край»

27.07.2121 07 kyevshhyna - Малі села на Київщині слід рятувати побудовою ФАПів і шкіл, — «Наш край»

Малі села на Київщині слід рятувати створенням фельдшерсько-акушерських пунктів, шкіл і автобусного сполучення з містами. Про це заявив депутат від «Нашого краю» в Гребінківській селищній раді Віталій Луценко.

«Великі сподівання в процесі розвитку села покладаються на реформу децентралізації. Утім наразі ситуація виглядає не надто оптимістично. Так, в багатьох населених пунктах нашої громади відсутні фельдшерсько-акушерські пункти, об’єкти фізкультурно-спортивної сфери, дошкільні та шкільні освітні заклади. Діти їздять на навчання в різні школи, навіть до сусідньої Васильківської громади. Будинки культури, побудовані ще радянськими колгоспами, стоять «законсервовані», книжковий фонд в бібліотеках не оновлювався роками. Глобальною проблемою залишається і відсутність робочих місць», — зазначає Віталій Луценко.

На його думку, відродженню сільських територій необхідно приділити серйозну увагу, інакше маленькі села зникнуть. Депутат наголошує на несприятливій демографічній ситуації, високій міграції населення, занедбаності соціальної та культурної інфраструктури сільських населених пунктів. Також Луценко називає проблемні питання і у сфері екології та пасажирських перевезень, вирішення яких є актуальним для мешканців громади.

«Болючою проблемою залишаються стихійні сміттєзвалища. Потребує вивчення й питання впливу Пінчуківського «рибного цеху» на екологічну ситуацію в населених пунктах. Водночас слід подбати про автобусне сполучення сіл Пінчуки, Тростинська Новоселиця, Соколівка з Гребінками та Білою Церквою, щоб місцевим мешканцям зручно було добиратися до лікарні, базару чи за отриманням адміністративних послуг», — підкреслює представник «Нашого краю».

За словами Віталія Луценка, ці питання потребують реагування місцевої влади, вжиття дієвих заходів, які б зупинили подальший занепад малих населених пунктів.

«Якщо влада не зможе поступово вирішувати зазначені та інші питання, розчарування людей лише зростатиме», — наголошує депутат.