Мала Виска: місто, де дбають про людей

24.09.15

Райцентр на Кіровоградщині став прикладом благоустрою та розвитку територіальної громади

Політичну силу, гасло якої «Україна починається з рідного краю», у Маловисківському районі на Кіровоградщині підтримали керівники територій, місцеві господарники, освітяни, службовці, підприємці та військовослужбовці – люди, які розуміють, що місцева влада є потужним ресурсом, який має і хоче працювати задля людей.

Районний осередок партії очолює міський голова Малої Виски Юрій Гульдас, людина, яка за п’ятирічний термін роботи зарекомендувала себе як беззаперечний лідер громади та результативний господарник, здатний вирішувати питання розвитку території. За час каденції очільник міста разом зі своєю командою зумів реалізувати низку соціальних проектів, що поліпшило рівень життя жителів усіх чотирьох підпорядкованих міській раді населених пунктів.

У районному центрі та підпорядкованих селах забезпечено освітлення вулиць, ремонт доріг, відновлено мережі водопостачання, збудовано нові артезіанські свердловини, організовано збір твердих побутових відходів, благоустрій території та придбання спецтехніки.

Зуміли тут реалізувати й нові соціальні проекти – розбудували міський парк відпочинку, що став сьогодні справжнім культурним центром міста та району, реконструювали міський стадіон «Колос», провели капітальний ремонт підпорядкованих міській раді дошкільних навчальних закладів з використанням технологій енергозбереження.

З початком проведення АТО міська рада стала центром координації діяльності місцевих волонтерів. За ініціативою Юрія Гульдаса депутати міськради ухвалили низку рішень, якими встановили різні види матеріальної допомоги та пільг для військовослужбовців і членів їхніх сімей, зокрема – обов’язкову одноразову матеріальну допомогу сім’ям мобілізованих до ЗСУ, пільги на сплату комунальних послуг (члени сімей учасників АТО звільнені від сплати). Також сім’ї військових звільнені від плати за відвідування дітьми дошкільних закладів міста.

Та найпозитивнішиим досягненням у роботі міський голова Юрій Гульдас вважає об’єднання влади та громади в спільному прагненні розбудови території. Маловищани відчули справжнє покращення рівня життя, а місцева влада користується довірою серед людей.

Такі показники в роботі не були б можливими без однодумців – лідерів місцевих громад: селищного голови Смоліного Миколи Мазури, сільського голови Паліївки Людмили Шамки, сільського голови Олександрівки Олександра Кашпуровського, сільського голови Первомайського Миколи Горденка.

Обиратимуть втретє

Смолінці разом з Миколою Мазурою взяли участь у трьох міжнародних проектах та отримали гранти на облаштування освітлення частини вулиць, реформування системи поводження з ТПВ (у тому числі за грантові кошти придбали модернізовану сміттєзбиральну машину), здійснили реконструкцію дошкільних навчальних закладів «Теремок» та «Ромашка» (в обох закладах замінено дахи, а у ДНЗ «Теремок» замість вікон з дерев’яних конструкцій поставлено металопластикові енергозберігаючі). Управлінська діяльність з використанням нових підходів та креативних методів дала позитивні зрушення і в інших питаннях – ремонті та будівництві доріг, придбанні сучасної комунальної спецтехніки, оновленні насосного парку.

Mazyra - Мала Виска: місто, де дбають про людей

Щоб забезпечити житлом мешканців селища, які перебували тривалий час на квартирній черзі, нежитлове приміщення адмінбудівлі перевели в житлове. Реконструювали та відремонтували. Сьогодні в цьому сучасному багатоквартирному будинку мешкає 21 родина.

Керівник міської ради дбає про залучення на територію інвестицій та створення нових робочих місць. У Смоліному збудовано та введено у дію сучасний потужний елеватор. Розвивається інфраструктура населеного пункту. Зокрема, нещодавно завершено будівництво нової сучасної автостанції.

Більшість смолінців – освітян, шахтарів, медиків та службовців – задоволені роботою Миколи Мазури і готові підтримати молодого та активного керівника, обравши його втретє селищним головою.

Альтернативи децентралізації немає

Сільські голови Людмила Шамка, Микола Горденко та Олександр Кашпуровський підтримали децентралізацію влади в Україні. Результат – у Маловисківському районі в серпні 2015 року було створено першу об’єднану територіальну громаду з центром у місті Мала Виска, що об’єднала території Маловисківської міської, Паліївської, Первомайської та Олександрівської сільських рад. Створення об’єднаної громади, переконані представники політсили «НАШ КРАЙ», забезпечить незалежність у прийнятті рішень місцевого розвитку від чиновників центрального та регіонального рівнів, та матеріально-фінансовий ресурсу для повноцінного розвитку громади.

Насамперед – захищати свій край

Кандидатом у депутати Маловисківської районної ради від політ сили «НАШ КРАЙ» дав згоду балотуватися Станіслав Федоренко, житель села Оникієве, військовослужбовець, який зараз перебуває в зоні АТО. До мобілізації він займався однією з найгуманніших справ – працював інструктором зі спорту Оникіївської сільської ради та займався вихованням підростаючого покоління. Залучав сільську молодь до занять фізкультурою та спортом, пропагував здоровий спосіб життя. Захищати Україну для Станіслава Федоренка — це, насамперед, захищати свій край, своє рідне село, свою родину та близьких людей.

Хлібороби разом з усіма

У районі «НАШ КРАЙ» підтримують представники різних верств населення. Серед них – знана в районі людина, кандидат у депутати районної ради Олександр Бабенко, який на практиці знає, скільки невирішених проблем є на місцевому рівні. Багаторічний керівник сільськогосподарського підприємства «Хутірське», що в селі Копанки Маловисківського району, хлібороб з великим досвідом роботи, господарник, який з часу створення очолюваного ним підприємства допомагає утримувати соціальну інфраструктуру рідного села. Ефективність та дієвість місцевої влади можуть забезпечити тільки такі народні обранці, які хочуть та вміють працювати на місцевому рівні по-новому, як того й вимагає час – переконаний Олександр Бабенко. А критерієм оцінки роботи місцевої влади має стати зростання рівня життя людей уже найближчим часом.

Babenko - Мала Виска: місто, де дбають про людей

Люди переконані – не політичні ігри, кар’єні амбіції чи намагання обійняти гарну посаду з великим заробітком об’єднує «НАШ КРАЙ». Усі, хто входить до цієї політичної сили або її підтримує, – самодостатні люди, які не потребують визнання, бо вже реалізували себе у певній сфері діяльності. Їх усіх цікавить розвиток рідного краю – Маловисківщини, який вони бачать у забезпеченні комфортності проживання, розвитку виробництва, соціальному захисті тих, хто того потребує, підвищенні безпеки життя, розвитку освіти.

Усе, що потрібно людям на місцях, щоб відродити місцеві громади, мають робити порядні, неупереджені політичними інтригами професіонали, які дбають про земляків та хочуть відродити рідний край.