Люди не повинні оплачувати міфічні борги за комуналку, – «Наш край»

30.09.16

Уряд повинен посилити відповідальність за включення неіснуючих боргів до комунальних «платіжок» громадян. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Так, за його словами, громадські приймальні партії отримують численні звернення від людей, у квитанціях яких з’являються борги за нібито надані комунальні послуги.

«Наразі склалося так, що комунальники все накручують та накручують показники, а людям іноді простіше погасити борг, аніж витратити кілька днів на звірку рахунків. Також, окрім приписування боргів населенню, за начебто надані комунальні послуги, людям в примусовому порядку пропонується сплатити авансовий платіж за комуналку, – наголосив Олександр Мазурчак. – Зокрема на Київщині приватним підприємцям Київенерго відключило світло через несплату авансових платежів за електрику».

За словами Мазурчака, справжність боргу у разі виникнення, має доводити постачальник послуг.

«Наш край» вимагає від уряду посилити відповідальність за формування неправдивих даних в квитанціях на оплату та змусити постачальників послуг звіряти рахунки за зручною для споживачів процедурою. Також ми вимагаємо запровадити оплату авансових платежів виключно на добровільній основі», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, з 1 липня 2016 р. в Україні майже вдвічі подорожчало тепло та гаряча вода. З 1 вересня зріс на 25% мінімальний тариф на електроенергію (з 57 коп. до 71,4 коп. за кВт/год)/ Також збільшився на 30% тариф за споживання від 100 до 600 кВт (з 0,99 до 1,29 грн.). Наступне підвищення вартості електроенергії заплановане на 1 березня 2017 р.