Львів’яни визначили пріоритети

21.09.15

Співголова партії «НАШ КРАЙ» Олександр Мазурчак обговорив з партійним активом Львівщини підготовку до виборів та головні завдання партії

«Мені взагалі дуже приємно бути у Львові, випити львівської кави, походити вулицями. Але головне питання – це підготовка до виборів. Як один із керівників партії «НАШ КРАЙ» хочу познайомитися з активом партії, особисто поговорити з людьми, визначити план подальших дій», – розповів Олександр Мазурчак.

Також Олександр Мазурчак поділився своїми враженнями від діяльністі Львівського обласного осередку партії «НАШ КРАЙ». «Ми ще не можемо говорити про якісь значні досягнення, адже лише формуємо партійну структуру. Але на Львівщині партія активно розбудовується, має чітку програму дій на місцевих виборах. І тому роботою львівського осередку я можу бути тільки задоволений. Практично в усіх районах Львівської області і, звісно, у самому Львові проводиться цілеспрямована робота з формування численного загону прихильників нашої організації», – повідомив він.

Щодо загальних перспектив нової політичної сили, то голова центрального виконкому партії «НАШ КРАЙ» зазначив: «Ми відрізняємося від решти партій тим, що робимо ставку на людей, які довели свою ефективність, дієвість. Це ті люди, яким довіряють, які вже попрацювали ефективно протягом багатьох років. Це лідери саме місцевого самоврядування, лідери громадської думки. На відміну від інших партій, які намагаються взяти молодих, недосвідчених, ми належимо до тих політичних сил, які роблять ставку на досвідчені кадри. Водночас у планах – набирати молодих спеціалістів, аби передавати їм досвід та формувати розуміння важливості посади керівника органу місцевого самоврядування».

Одне з головних своїх завдань політична сила «НАШ КРАЙ» вбачає у визначенні нагальних проблем та їх швидкому вирішенні. Центральною програмною проблематикою, за словами Олександра Мазурчака, є відстоювання інтересів місцевого самоврядування, його реформування.

«Передача фінансів на рівень громади – ось наш пріоритет. Громада найкраще знає, куди витрачати гроші, і для цього непотрібно вказівок з Києва. Далі – питання тарифів, які нині є непомірними для населення, і треба дивитися, що зробити, аби зменшити оплату за комунальні послуги. Знову ж таки – нарахування субсидій, адже не всі мають змогу і можливість отримати субсидії через складну систему їх оформлення», – наголосив Олександр Мазурчак.

«Імітація реформи, а саме це відбувається сьогодні, – не має реального ефекту. Насправді фінансова децентралізація – це коли гроші, які заробляє громада, залишаються у громади. Тобто якщо хоча б 60% від усіх коштів, які заробила громада, залишатимуться на місцях, то дороги будуватимуться, інфраструктура розвиватиметься», – зазначив Олександр Мазурчак.

Очільник Львівського обласного осередку політичної партії «НАШ КРАЙ» Мирослав Хом’як у свою чергу додав, що на Львівщині політична сила «НАШ КРАЙ» справді активно розбудовується. «І це дуже правильно, що ми набираємо в наші ряди людей, які мають життєвий досвід, знають проблеми кожного регіону, окремо взятого села та міста. І найголовніше – мають досвід вирішити ці проблеми. Але очевидно, що без фінансової допомоги годі буде зрушити з місця отой цілий віз місцевих проблем. Тому першочергове наше завдання на сьогодні – добитися якісної фінансової децентралізації, щоб повноваження було передано на рівень громад. Це вимога часу, запит від суспільства і конкретних громад. Власне, йдучи на вибори – ми ставимо це питання. Також у центрі нашої уваги будуть конкретні проблеми – будівництво доріг, забезпечення людей роботою. Львівщина – прикордонний край, де багато хто намагається знайти роботу за кордоном. Так от, наше завдання – повернути українців до нашого краю», – наголосив Мирослав Хом’як.