Ліси райагролісгоспів мають належати громадам, – “Наш край”

22.03.21

«Наш край» продовжує відстоювати необхідність передачі райагролісів у власність громад. Про це в ефірі «UA: Чернігів» заявив заступник керівника фракції «Наш край» у Чернігівській обласній раді Юрій Музика під час програми, присвяченій підсумкам 100 днів діяльності Чернігівської облради.

За його словами, рішення на рівні обласної ради схвалено більше року тому, однак до сьогодні не розроблений власне механізм передачі райагролісів у власність територіальних громад Чернігівщини.

«Якщо це питання потребує додаткових фінансових ресурсів, ми маємо їх віднайти. Але децентралізація має працювати і громади мають наповнювати свої бюджети», – наголосив він. Позиція «Нашого краю», як і раніше, залишається незмінною – землею, майном, лісами на території відповідних громад повинні розпоряджатися саме громади. Водночас публічні заяви про необхідність витрачання до 500 млн грн на передачу лісів громадам несуть небезпеку, що реалізація цього питання буде безкінечно відкладатися. Хоча експерти зазначають, що цей процес коштує набагато менше, а для його завершення вкрай необхідною є лише політична воля.

Юрій Музика також нагадав, що упродовж 2016-2017 років були підготовлені звернення депутатів Батуринської і Носівської міських рад до Чернігівської обласної ради щодо передачі лісів з КП «Чернігівоблагроліс» обласної ради у власність територіальних громад. Пізніше до Чернігівської обласної ради звернулися депутати Ічнянської, Менської, Семенівської міських рад, Сосницької селищної ради. Ініціаторами цих звернень традиційно виступали депутати від партії «Наш край».