Лікар Світлана Федорова: нас чекає нова, більш складна хвиля COVID-19

20.07.2120 07 nykolaev - Лікар Світлана Федорова: нас чекає нова, більш складна хвиля COVID-19

Нова хвиля COVID-19 буде набагато складніше, ніж дві попередні, оскільки штам Delta призводить до більш важкого перебігу і розвитку хвороби.

Про це заявила головний лікар КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Світлана Федорова під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна».

«Потрібно готуватися до мутацій і важкого перебігу хвороби. Що нам зараз показує Delta? Стан середньої тяжкості за кілька годин переходить в стан крайньої тяжкості. З попереднім вірусом у нас був тиждень – 10 днів розвитку, але тепер мова йтиме про години», – пояснила медик.

На її думку, нині не час радіти низьким показникам захворювання і сидіти склавши руки, оскільки ймовірність погіршення епідеміологічної ситуації в країні дуже висока. Як підкреслила Федорова, зараз необхідно зосередиться на розгортанні додаткових ліжок в інфекційних стаціонарах.

«Це не можна зробити, якщо стаціонар закритий, мовляв, пожежі немає, давайте відпочивати. Ніхто не збереться за дві години, ніхто не розгорне великий госпіталь. Потрібно госпіталі, які готові надавати допомогу по COVID, обладнати, розвивати і фінансувати. Це запорука нормального входження в епідемію. За всіма прогнозами, буде 3-я і 4-а хвиля. Це умовний поділ, але, на жаль, вважаю, що нас чекає більш загрозливий штам», – резюмувала вона.