Лікар Федорова: держава повинна оперативно фінансувати інфекційні стаціонари

21.07.2121 07 nykolaev - Лікар Федорова: держава повинна оперативно фінансувати інфекційні стаціонари

Держава повинна оперативно фінансувати інфекційні стаціонари, оскільки важким пацієнтам потрібна негайна допомога і дорогі ліки. Чекати кілька місяців, поки надійдуть кошти з бюджету, вони не зможуть. Про це заявила директор КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Світлана Федорова в ході прес-конференції.

«Гроші не встигають не те, що за холерним пацієнтом, вони не встигають за ковідним. На сьогоднішній день, якби не наші спонсори, на жаль, ми не мали б, чим лікувати людей, так як НСЗУ має властивість затримувати оплату пакетів. Станом на 20 липня у нас до сих пір не надійшли кошти за червень місяць за ковідним договором. Договір підписаний, умови всі є, але гроші не надійшли. На сьогодні, ще раз підкреслюю, ми не маємо договору на липень, а хворі лікуються притому безкоштовно», – пояснює ситуацію з фінансуванням інфекційних стаціонарів Світлана Федорова.

Головлікар переконана, що методику фінансування «інфекційок» необхідно переглянути. За її словами, високих показників одужання хворих ковідом медустанові вдалося досягти завдяки коштам спонсорів, а не бюджетним грошам.

«Якби ми чекали, поки гроші прийдуть за пацієнтом, ми б не змогли так оперативно і якісно підготуватися до пандемії і відбити нещадні удари цієї хвороби», – розповідає Світлана Федорова.

Також вона додала, що лікарня і зараз не чекає виплат за договорами з НСЗУ, а відразу ж при поступленні безкоштовно забезпечує пацієнта всіма необхідними ліками.

«У нашій лікарні абсолютно безкоштовно лікуються пацієнти за рахунок спонсорів. Купуються дорогі препарати європейської якості, колеги мене зрозуміють, про які суми йдеться. Іноді реанімаційний хворий отримує на добу на 25-60 тисяч гривень ліків, це без урахування кисню. Не кожен хворий може собі дозволити оплатити такі ліки, не кожен може дозволити собі чекати, поки за ним прийдуть гроші від держави. Тому, що стосується всіх, без виключення інфекційних стаціонарів, методику фінансування необхідно переглядати. Лікарня має бути готова зустріти пацієнта і надати йому оперативну, якісну і безпечну медичну допомогу в найкоротші терміни. Від цього залежить життя людини», – підкреслює Світлана Федорова.