Лариса Куц, Сумщина: Єдиний шлях до «лікування медицини», – її реформування

09.10.15

Доцент кафедри нейрохірургії, неврології з курсами психіатрії, наркології дермоновенерології Сумського державного університету Лариса Куц наголошує, що українська медицина вже давно перебуває в глухому куті й однозначно потребує реформування.

Чому ви вирішили йти в політику з командою «НАШОГО КРАЮ»?

Мені імпонує ідеологія та програма партійного об’єднання. Для мене важливо, що в «НАШОМУ КРАЇ» немає єдиного константного лідера. Кожен займається своєю справою, у кожній галузі є свій фахівець. На мою думку, це правильно, адже фахівець у сфері машинобудування не може займатися, наприклад, освітою чи медициною.

Які проблеми у сфері медицини на сьогодні є найактуальнішими?

Взагалі наша медицина – це суцільна проблема. Те, що система охорони здоров’я є давно й безнадійно хворою, ні для кого не секрет. Неофіційні платежі за послуги, корупція під час працевлаштування, гонорари лікарям в аптеках за підвищення попиту на дорожчі та, часто, непотрібні ліки. Список хвороб вітчизняної системи охорони здоров’я можна продовжувати. Те, що послуги фахівців у державних медичних установах є далеко не безкоштовними, – ні для кого не новина. Тому єдиний шлях до «лікування медицини» – її реформування.

То з чого тоді, на вашу думку, потрібно починати змінювати «обличчя» системи охорони здоров’я?

Безсумнівно, потрібно впроваджувати медичне страхування. Від цього виграє як держава, так і пацієнт. Це нововведення для застрахованої особи дасть можливість не сплачувати за отримані послуги у лікарні, оскільки з медзакладом розраховуватиметься страхова компанія. Це дасть змогу споживачеві не стати заручником налагоджених корупційних схем.

А у випадку надання неякісних послуг існуватиме гарантія, що кошти пацієнта залишаться на його рахунку. Про переваги медичного страхування можна говорити багато, тим більше в розвинутих країнах воно давно себе виправдало. Маю надію, що наступними на черзі такого нововведення будуть наше місто і, звісно, країна!

Щоб зрушити «лежачий камінь» з місця, покращити якість медичного обслуговування для земляків, я як фахівець у сфері медицини й вирішила балотуватися в депутати Сумської міської ради.