Кияни зможуть оцінювати роботу ЖЕКів, ОСББ та управляючих компаній онлайн

18.08.16

Кияни відтепер мають можливість оцінювати якісь надання послуг ЖЕКами чи управляючими компаніями і формувати рейтинг роботи комунальників. Онлайн-інструмент Facejek.com презентували сьогодні у рамках програми «Наш дім» політичної партії «Наш край».

За словами співголови партії «Наш край» Олександра Мазурчака, онлайн інструмент дасть можливість людям бачити реальну картину того, як працює їхній ЖЕК та об’єднуватись у вирішенні проблем власного будинку, комунікувати і ділитись досвідом в управлінні багатоповерхвікою чи створенні ОСББ.

«Держава самоусунулася від тих проблем, із якими сьогодні зіткнулись мешканці багатоповерхівок. Люди не поінформовані про те, що на них чекають великі зміни. У них багато питань щодо створення ОСББ, обрання управляючої компанії, яка буде обслуговувати їхній дім. Тому ми з червня запустили програму «Наш дім», відкрити приймальні у чотирьох районах Києва, де працюють юристи та експерти з питань ЖКГ. Запуск платформи для оцінки роботи ЖЕКів – це черговий крок. Люди зможуть бачити, які ЖЕКи чи управляючі компанії краще працюють, зможуть користуватись успішним досвідом своїх сусідів», – розповідає Олександр Мазурчак.

У партії переконані, що інструмент Facejek.com дасть змогу покращити якість комунальних послуг, адже на сьогодні немає інформації про усі управляючі компанії, які працюють в столиці.

«З часом ми зможемо створити навіть чорний список із тими управляючими і обслуговуючими компаніями, які не можуть впоратись із своїми завданнями», – додав Мазурчак.

Оцінки користувачів на сайті facejek.com автоматично формують два рейтинги – рейтинг багатоквартирних будинків та рейтинг комунальних підприємств-надавачів послуг. Основа рейтингу сформована за допомогою результатів опитування серед майже 80 тисяч киян. Наразі долучитись до оцінювання може кожен бажаючий.

Оцінювання будинків та обслуговуючих компаній відбувається за наступними критеріями: стан під’їзду (вхід, стіни, вікна, освітлення, прибирання); підвал, дах, інженерні системи (тепло, вода, електричні мережі); прибудинкова територія (прибирання, озеленення, дитячий/спортивний майданчик, лавочки); безпека (домофон, консьєрж, кодовий замок); ліфт; вивіз сміття; реакція на звернення та скарги мешканців).

Нагадаємо, що програма «Наш дім» розпочала роботу в столиці на початку червня. З часом аналогічні програми будуть працювати і в інших містах України.