Кисневі станції, які встановлені завдяки Ігорю Ходаку, депутату Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» рятують життя ковідних хворих у Чуднівській та Романівській лікарнях

29.10.2129 10 zhytomyr 2 - Кисневі станції, які встановлені завдяки Ігорю Ходаку, депутату Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» рятують життя ковідних хворих у Чуднівській та Романівській лікарнях

Ігор Ходак, депутат Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» ініціював та реалізував проєкт встановлення кисневих станцій  у Чуднівській та Романівській лікарнях. Депутат каже, ідея виникла рік тому, коли навіть при наявності коштів балонів з киснем просто не було, тому шукали шляхи вирішення, альтернативою стали кисневі станції.

«Саме тепер, ми всі і я в тому числі, розумію неперевершену актуальність саме цих станцій. Ми зробили той крок, або крок на випередження, який сьогодні дав нам змогу врятувати не одне життя»

Житомирщина входить в «червону» карантинну зону, кількість хворих зростає, а потреби кисню зростають, констатує Ігор Лукашенко  директор КНП «Чуднівська лікарня»

«Майже в три рази збільшилась потреба в кисні. Вдень ми обходилися 50-55 балонів, то зараз в перерахунок на балони, у нас до 90-та балонів використовується»

Ігор Ходак, як ініціатор проєкту впевнений, що такі станції – це економічно вигідний варіант, кисень, який виробляє станція точно дешевший, ніж закуплений у балонах.

Місяць працює киснева станція в Романівській лікарні, директорка закладу Ірина Серт каже, це врятовані життя та спокій медиків та дуже вдячна меценату Ігорю Ходаку, який не залишився осторонь та допоміг встановити станцію. А пацієнти лікарень, які зараз перебувають на кисневій підтримці переконують, тепер розуміють усю важливість безперебійного постачання кисню та такої станції.

«Ця станція важлива для нашої лікарні тим, що вона для мене як для керівника, для заступника, для завідуючих відділеннями  — дає надію на те, що ми можемо надати адекватну медичну допомогу пацієнтам. З іншої сторони – це наш спокій, тому що ми знаємо, що вона продукує 2,5 балони щогодини. В добу це майже 69 балонів і ми знаємо потреба наша на сьогоднішній момент буде забезпечена завдяки цій станції»

Робота кисневих станцій на практиці доводить їхню актуальність в період загострення коронавірусної хвороби, а також економію коштів для медичних закладів у перспективі.