Кожному треба робити своє

31.08.15

Політики мають приймати закони, органи місцевої влади – займатися господарюванням

Сьогодні, як ніколи раніше, українські міста гостро потребують господарників, які здатні створити містянам безпечні та комфортні умови проживання. А політики мають працювати в Києві та «озброювати» місцеву владу дієвими законами.

Українці вже стомилися від гасел. Люди чекають реальних змін – таких змін, яких вони зможуть побачити та відчути. Проте й сьогодні ми чуємо від представників різних партій одні й ті ж гасла, одні й ті ж заклики. Від виборів до виборів єдина риторика, єдині обіцянки покращити життя українців вже завтра… І яка б політична сила не йшла на вибори, їй завжди притаманний вождізм. Й постійно так звані політичні лідери фактично використовують свою політсилу у власних цілях. А цілі ці, на жаль, дуже далекі від практичних проблем мешканців українських міст та сіл.

Господарники на місцях повинні займатися своїм головним завданням – робити нашу домівку комфортною, технологічною та експлуатувати її на модерному рівні. Таку тезу розвинув на Форумі регіональних лідерів мер Миколаєва Юрій Гранатуров, один з п’ятьох співголів партії. «Для цього нам потрібно прибрати політику й займатися безпосередньо господарською діяльністю, – зазначив він. – Ми маємо досягати більш комфортного та безпечного проживання людей на своїй малій батьківщині справою, а не гаслами».

Пан Гранатуров влучно зазначив, що скільки не міняй партійний колір у теплогенеруючої компанії чи у каналізаційного колектора, скільки не навішуй на них різноманітні політичні слогани – свого призначення ці об’єкти не змінять.

Про що, власне, йдеться? Про те, що місцева влада не має права відступати від вже досягнутих соціальних стандартів. Про те, що треба зробити все можливе для того, щоб нарешті нормально запрацював програмно-цільовий метод формування місцевих бюджетів. Адже саме цей шлях надасть можливість професійно підходити до існуючих міських проблем, а це й проблеми громадського транспорту, проблеми по ремонту та будівництву доріг, проблеми з водопостачанням та водовідводом. Тобто – звичайні, повсякденні міські проблеми.

Люди не вимагають забагато, підкреслює Юрій Гранатуров. Треба зробити, щоб в рідних містах та селах було тепло взимку, світло вночі та затишно кожному – незалежно від назви населеного пункту. Вже давно всі розібралися, у кого та які повноваження. Й ті, кого люди обрали на певний термін й делегували таким чином право на захист своїх прав та інтересів, повинні працювати виключно над найболючішими проблемами місцевої громади. Й відповідно – не мають права підміняти собою пропагандистські та політологічні об’єднання. Вони мають просто добросовісно виконувати свою роботу.

Власне, це дуже просто – як ремонт у квартирі. Коли люди роблять ремонт, вони згодні деякий час терпіти певні незручності, аби потім мешкати у благоустроєній квартирі. Проте, якщо майстри, що роблять ремонт, замість своєї роботи починають довго та гучно розмірковувати про високі політичні матерії, діла не буде. Богу – богове, а кесарю – кесареве. Політикам – законодавча робота в парламенті, а органам місцевого самоврядування – забезпечення безперебійної роботи міського господарства.

Мер Миколаєва навів конкретні приклади такої роботи. Завдяки першим крокам по децентралізації міських бюджетів Миколаїв цього року зміг додатково заробити більше двохсот мільйонів гривень. Це дозволило, зокрема, відремонтувати десятки кілометрів магістральних міських доріг, з нуля побудувати нові дороги. Сьогодні реалізується програма реконструкції дворів, за бюджетні кошти ведуться роботи по установці пристроїв теплового обліку, закупаються нові тролейбуси та трамваї, а комунальний парк поповнюється новими снігозбиральними машинами, грейдерами та сміттєвозами.

Сьогодні люди потребують не гучних слоганів, а чекають конкретних справ. Саме задля цього й поєдналися навколо команди «Нашого краю» господарники-практики Миколаївщини.

Віталій Федоренко