Кошти з екологічного податку уряд планує спрямувати на тварин, – Олег Недава

07.12.17

У наступному році частина коштів з екологічного податку, які надходили до спеціальних фондів місцевих бюджетів, будуть спрямовані на здоров’я тварин. Про це заявив лідер “Нашого краю” у Донецькій області, народний депутат Олег Недава.

За його словами, у бюджеті на 2018 рік уряд заклав зменшення екологічного податку, які сплачували підприємства-забруднювачі до спеціального фонду місцевих бюджетів.

“У бюджеті на 2018 рік заплановано зменшити розмір екологічного податку, тобто коштів, які сплачуються підприємствами-забруднювачами до спеціального фонду місцевих бюджетів, з 80% до 50%. Це призведе то того, що фінансування природоохоронних заходів, які забезпечують збереження екології України та здоров’я людей, зменшиться в цілому на 50%. Вилучені кошти влада планує спрямувати на утримання ветеринарних лабораторій та ветеринарних лікарень”,  – зазначив Олег Недава.

Він наголосив, за таких змін місцеві бюджети втратять понад 1,2 млрд грн.

“Такі дії призведуть до втрати місцевими бюджетами коштів на суму понад 1,2 млрд гривень. У 2017 році за рахунок зростання надходжень екологічного податку до  обласних бюджетів, бюджетів  міст, сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад заплановано виконання природоохоронних заходів на суму понад 3,3 млрд грн”, -зазначив Олег Недава.

Він уточнив, сьогодні з державного бюджету на природоохоронні  сьогодні виділяються мізерні суми.

“На сьогодні, фінансування природоохоронних заходів покладено тільки на місцеві бюджети. З надходжень екологічного податку, які отримує державний бюджет (це 20%), на природоохоронні заходи виділяється  мізерна сума. Наприклад, надходження до держбюджету у 2016 році становили 842,1 млн. грн, а на здійснення природоохоронних заходів було виділено лише 221,9 млн грн”, -додав він.

Він наголосив на недоцільності таких змін у бюджеті на наступний рік.

“Я також переймаюся хворими тваринами, але у той час, коли від забрудненого повітря в Україні щороку вмирає 301 тис. людей, а 70% території країни потерпають від шкідливого забруднення, такі зміни у Бюджетному кодексі України вважаю  недоцільними”, -підсумував Олег Недава.

Як відомо, Закон України  від 24.12.2015 № 918-VIII, який був прийнятий за ініціативою Олега Недави  передбачав стабільне джерело фінансування природоохоронних заходів – зарахування 80% екологічного податку до спеціального фонду місцевих бюджетів. Завдяки цьому закону, фінансування природоохоронних заходів покладалось на місцеві бюджети.