Комунальне майно Чернігівщини повинне наповнювати обласний бюджет, – «Наш край»

21.01.22muzyka - Комунальне майно Чернігівщини повинне наповнювати обласний бюджет, - «Наш край»

Комунальне майно повинно використовуватись ефективно і приносити прибуток до обласного бюджету, але зараз у Чернігівській області є підприємства, які цього не роблять. Одним із таких є КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради. Представники фракції «Наш край» наполягають на тому, щоб ця ситуація, врешті, змінилася.

На минулих сесіях обласної ради депутати «Нашого краю» вносили проєкт рішення, відповідно до якого «Діловий центр» мав би відраховувати частину прибутку з оренди приміщень до бюджету області, але документ не отримав підтримки і 100% прибутку так і залишилось усередині підприємства.

Але на останній, передноворічній сесії Чернігівської обласної ради питання «Ділового центру» знову було підняте і справа, нарешті, отримала зрушення. Конкретно заради вивчення причин і вирішення проблеми на нараду з питань фінансово-господарської діяльності та подальшого функціонування КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради зібралися голова обласної ради Олени Дмитренко, голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус, депутати обласної ради та керівництво КП «Діловий центр».

«Актуалізація питання на нараді – це перші кроки до вирішення цієї проблеми. «Наш край» і надалі просуватиме справу до вирішення, адже ми не можемо закривати очі на те, що в умовах дефіциту бюджету в області є комунальні підприємства, які працюють неефективно. КП «Діловий центр» має 30 тисяч м² орендної площі, але весь дохід з оренди підприємство залишає собі, тоді як область не отримує ні копійки. Так бути не повинно», – вважає депутат Чернігівської обласної ради Юрій Музика («Наш край»).

За його словами, фракція «Нашого краю» наполягає на рішенні, яке було ухвалене на грудневій сесії, згідно з яким 50% з оренди майна закладу повинно перераховуватись до бюджету Чернігівщини.

«Бюджет повинен наповнюватися. Від нього залежить життєдіяльність усієї області. Як можна повністю забезпечити, наприклад, освітню чи медичну сфери, якщо в бюджеті дефіцит? Звідки будуть братися кошти на зарплати? Наша ініціатива має на меті наповнити бюджет Чернігівщини і побороти корупцію в комунальних закладах області. На сьогодні є галузі, які недофінансовані, і  надходження від «Ділового центру» зараз дуже потрібні бюджету», – наголосив Юрій Музика.