Компенсацію мають отримати усі ФОПи та наймані працівники, які втратили доходи через коронавірус, – «Наш край»

22.12.20

Допомогти всім категоріям підприємців та найманим працівникам, які втратили роботу через коронавірус, вимагає у влади партія “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак та закликав владу  розширити перелік діяльності ФОПів, які мають отримати компенсацію.

За його словами, не всі ФОПи та наймані працівники отримають “карантинну” допомогу від влади.

“Незабаром ФОПи та наймані працівники, які втратили доходи через крантин, почнуть отримувати компенсацію від держави. Але попри невеликий, порівняно із втратами, розмір компенсації, 8000 грн отримають не всі. Зокрема, жодної підтримки від держави не отримають перукарні, салони краси, митці, торговці господарчими товарами та багато хто інший. Саме вони чомусь на думку влади не мають отримати допомогу, хоча найбільше постраждають від карантинних обмежень. «Наш край» вимагає розширити перелік видів діяльності ФОПів, які отримають компенсацію”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Головна перешкода в отриманні грошей, наголосив співголова пратії, це перелік видів діяльності ФОП.

“Найголовніша перешкода в отриманні грошей – це перелік видів діяльності ФОП. До того ж, наймані працівники, на яких не був нарахований роботодавцем ЄСВ, грошей не отримають. Так само їх не отримають ФОПи, які працюють менше 2-х місяців. Також не пощастить ФОПам, які є найманими працівниками одночасно”, – розповів Олександр Мазурчак.

Співголова партії закликав владу переглянути та розширити список КВЕДів, за якими буде надаватись допомога, та загалом спростити умови отримання компенсації.

“Влада має надати допомогу всім категоріям підприємців та найманих робітників, які втратили доходи через коронавірус”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 10 грудня Верховна Рада ухвалила Закон №1071-IX про надання матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень набув чинності.