Кіптівська ОТГ стала учасником пілотного проекту по землевпорядкуванню

23.05.17

На Чернігівщині Кіптівська ОТГ стала учасником пілотного проекту по організації землеустрою та впровадження стратегії економічного розвитку в умовах децентраліцаії. Протокол про наміри 22 травня підписали голова Кіптівської сільської ради Володимир Кучма та керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Патрік Рейдер.

За словами голови Кіптівскої сільскої ради від “Нашого краю” Володимира Кучми, економічна міцність є запорукою успіху громади.

“Участь Кіптівської громади у цьому проекті сприятиме розвитку бізнесу у сільській місцевості та створить умови для розвитку громади. Це буде поштовх для розвитку територій та розуміння того, у якому напрямку рухатися”, – зазначив керівник громади.

Керівник проекту Патрік Рейдер розповів, що у рамках пілотного проекту в Кіптівській ОТГ буде проведена масштабна робота.

“Під час реалізації проекту  громада отримає інформацію про кількість і якість земельних ресурсів, план раціонального використання земель з урахуванням природоохоронних вимог і потреб громади, підвищення ефективності використання земель та формування фонду земель комунальної власності”, –переконаний Патрік Рейдер.

Він наголосив, що проект поліпшить управління земельними ресурсами у громаді, адже землеустрій та впровадження стратегії розвитку є одним з нагальниіх питань всіх ОТГ.

“Неможливо управляти землями, залучати інвесторів, не знаючи кордонів громади”, – підсумував Патрік Рейдер.

Основним підсумком проекту стане електронна система управління земельними ресурсами.

Нагадаємо, Кіптівська об’єднана територіальна громада створена однією з перших на Чернігівщині – у 2015 році. Вона об’єднує 12 населених пунктів, де проживають 5,5 тис. мешканців. Загальна площа земель на території громади складає 29,5 тис. га, у тому числі 20,7 тис. га земель сільськогосподарського призначення та 6,7 тис. га земель лісогосподарського призначення.